Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Kocimiętka

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Kocimiętka

Nazwa nepeta wywodzi się od nazwy rzymskiego miasta Nepeti, gdzie uprawiano kocimiętkę. Jest ziołem przyprawowym i ma właściwości lecznicze. Suszone liście, jeśli pali się je jak tytoń, mają łagodne działanie halucynogenne. Kocimiętka jest wdzięczną rośliną z nibyokółkami bladoróżowych lub białych kwiatów, które przyciągają pszczoły, o ile wcześniej nie zniszczą ich koty. Koty bowiem, zwabione zapachem, układają się pośrodku rośliny, tarzają w niej, gdyż zapach wprawia je w rozkoszny nastrój. Stąd nazwa ziela - kocimiętka. Nepeta mussinii i jej drobna odmiana o liliowobłękitnych kwiatach nie cieszą się aż takim zainteresowaniem kotów, można więc obsadzać nimi krzaki lawendy i róż.

 

Kocimiętka osiąga 30-40 cm wysokości. Rozrasta się w zwarte kępki. Kwitnie na fioletowo-niebiesko. Rośliny zaczynają kwitnąć już na przełomie maja, czerwca i rozwijają się aż do września. Są miododajne. Liście bardzo mocno pachnące, srebrnozielone. Bylina niezbędna na skalniaku każdego 'Kociarza' oraz miłośnika lawendy. Liście kocimiętki wytwarzają aromat, któremu nie może się oprzeć żaden kot. Kwiaty natomiast zbliżone są kolorem i kształtem do lawendy.

WYMAGANIA

 

Lubi miejsca słoneczne, dobrze rośnie na każdej glebie i jest w pełni mrozoodporna. Sadzimy ją w grupach na rabatach bylinowych i skalniakach. Cenna roślina zadarniająca.

 

 

Parametry techniczne produktu Kocimiętka

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: