Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Turzyca ceglasta 'Praire Fire'

7.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 285 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Turzyca ceglasta 'Praire Fire'

W ostatnich latach trafiła do Polski moda na sadzenie traw w ogrodach. Pomimo iż w naszej  strefie klimatycznej może rosnąć całkiem spora  ilość gatunków i odmian, to najczęściej wykorzystuje się te najbardziej popularne i sprawdzone. Taką grupą traw są na pewno Turzyce.

Ich delikatne liście  wprowadzają do ogrodu lekkość, poczucie harmonii, dodają kompozycjom dynamiki. 

Turzyca ceglasta Praire Fire  to niezwykle ozdobna, ciekawie wybarwiona, bogato ulistniona, zimozielona turzyca. Dorasta do wysokości 45cm. Liście ma niezwykle oryginalnie wybarwione: zielonych u dołu a ogniście pomarańczowe od połowy długości. Wierzchołki liści są charakterystycznie skręcone. 

Odmiana ta wspaniale nadaje się do ogrodów nowoczesnych oraz założeń naturalistycznych. Doskonale wygląda na tle białych kamieni i jasnego żwirku. Wśród bylin przyciąga wzrok swą złocistą ciepłą barwą. Dobrze wygląda sadzona pojedynczo lub w większych kępach.

Można ją stosować jako roślinę okrywową. Cudownie kontrastuje z jasnymi bylinami i trawami, nadając rabatom lekkości i zwiewności. 
Zastosowanie znajduje również na tarasach i balkonach.

 

WYMAGANIA

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

 

Preferują stanowisko słoneczne w którym czują się najlepiej, chociaż w miejscu lekko zacienionym również dadzą sobie radę. 

Bardzo dobrze rosną na przeciętnej ogrodowej glebie. Jeżeli podłoże jest zbite musimy je porządnie przekopać i w tym przypadku rozluźnić kompostem.

W przeciwieństwie do innych roślin turzyce nie wymagają corocznego nawożenia. Kompost wystarczy im w zupełności raz na kilka lat.

Bardzo ważnym zabiegiem jest wiosenne cięcie które robimy na początku kwietnia. Kępy przycinamy najniżej jak się da przy samej ziemi.

W przypadku traw zimozielonych, cięcie jest bardzo ograniczone i tyczy się tylko delikatnego cięcia zaschniętych liści turzycy. Przeprowadzamy także tzw. wyczesywanie kępiastych roślin. Jeżeli zimozielone gatunki bardzo ucierpiały zimą, może zaistnieć konieczność potraktowania ich jak roślin o sezonowym ulistnieniu.

Odmiana nie jest w pełni mrozoodporna - wymaga okrycia. Podczas bezśnieżnych mroźnych zim może przemarzać, dlatego zostawiamy źdźbła na zimę.

 

Parametry techniczne produktu Turzyca ceglasta 'Praire Fire'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: