Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Agrest zielony 'Hinnonmaki Green'

8.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Usuń z ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 173 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Agrest zielony 'Hinnonmaki Green'

 

Agrest jest bardzo znanym krzewem owocowych, chętnie uprawiany od lat w naszych ogrodach. W ostatnim czasie trochę wypierany na rzecz innych nowych krzewów owocowych. Jednak znowu wraca do łask- lubimy to co sprawdzone. 

Agrest jest blisko spokrewniony z porzeczkami, dlatego też możemy go uprawiać z bezpośrednim sąsiedztwie z tymi krzewami. 

Owoce agrestu są jednymi ze zdrowszych, obfitują w witaminy. Owoce agrestu pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu moczowego, są dobre dla skóry i pracy oczu. Zawiera sporo witaminy C, wspierającej odporność i będącej cennym antyoksydantem. Uznanym antyoksydantem jest także witamina A, której również jest sporo w agreście.

Agrest "Hinnonmaki Green" jest to forma pienna krzewu owocowego o zwartym, kulistym i lekko płaskim pokroju. Odmiana ta jest zdrowa, owocująca każdego roku, bardzo dobrze rośnie w Polskich warunkach klimatycznych.
Kwitnie od kwietnia do maja. Jagody barwy zielonej, średniej wielkości, pokryte delikatnymi włoskami, skórka jest gładka i błyszcząca, owoce są słodko-kwaśne i co pewnie wielu ucieszy, nie kaloryczne. Owoce dojrzewają w połowie lipca. Liście jaskrawozielone, trójklapkowe, powycinane, lekko owłosione. 

Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

WYMAGANIA 

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Do jego uprawy dobrze nadają się podłoża pruchnicze. Preferuje satnowska słoneczne lecz w półcieniu również doskonale da sobie radę.

Roślina w  pełni mrozoodporna.

 

 

Parametry techniczne produktu Agrest zielony 'Hinnonmaki Green'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: