Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Porzeczka czarna 'Titania'

7.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
3 lata
Wysokość:
30 - 40 cm
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 258 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Porzeczka czarna 'Titania'

 

Porzeczka jest wieloletnim krzewem dorastającym do 2 metrów wysokości. Jej liście są duże, 3-5 klapowe, ciemnozielone. Na ich spodniej stronie znajdują się liczne, małe gruczoły, które wydzielają bardzo aromatyczne olejki eteryczne, nadające charakterystyczny zapach liściom porzeczki.

Czarna porzeczka jest cennym źródłem witaminy C - zawiera jej najwięcej spośród wszystkich owoców, które możemy uprawiać w ogrodzie w naszej strefie klimatycznej. Zawiera również witaminy A, E i z grupy B. Jest również bogata w minerały, takie jak fosfor, potas i magnez, kwasy organiczne i garbniki. Jest też bogatym źródłem antyoksydantów.

Odmiana Titania to szwedzka całkowicie odporna na choroby pochodzenia grzybowego. Charakteryzuje się silnym wzrostem i zwartym wzniesionym pokrojem. Kwitnie późno, co zmniejsza ryzyko przemarźnięcia kwiatów i jest cechą pożądaną. Zaczyna owocować średnio w 2-3 roku po posadzeniu. Jedna z najcenniejszych odmian do uprawy amatorskiej, mało wymagająca o dobrych owocach.

Właściwości lecznicze czarnej porzeczki są powszechnie znane. Jest doskonałym środkiem oczyszczającym organizm, hamuje rozwój grzybów, bakterii, wirusów. Wzmacnia serce, obniża ciśnienie krwi. Owoce czarnej porzeczki nadają się do bezpośredniego spożycia oraz na przetwory, soki, nalewki, dżemy, galaretki. 

 

Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.  

 

WYMAGANIA

Porzeczka najlepiej rośnie na glebach gliniastych i gliniasto-piaszczystych, lekko kwaśnych ( o pH 6,0-6,5).

Lubi miejsca słoneczne, ale poradzi sobie również na stanowiskach półcienistych.

Po posadzeniu przycinamy sadzonkę na 2-3 oczka. Takie cięcie sprawi, że już w pierwszym roku po posadzeniu będzie miała 6-9 młodych pędów. W kolejnych latach "prześwietlamy" krzewy, nie dopuszczając do nadmiernego zagęszczenia.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Porzeczka czarna 'Titania'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki3 lata
Wysokość30 - 40 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: