Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Milin amerykański 'Judy'

17.50
Rozmiar:
Pojemnik C2/C3
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 159 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 2 kg

Opis produktu Milin amerykański 'Judy'

Coraz ciaśniej mieszkamy. Kurczą się nasze działki, zamieniając się niekiedy w zielone kawalerki. Jednak nawet w najmniejszym ogródku można się cieszyć roślinami pnącymi. Ich zaletą jest to, że wnoszą do ogrodu sporo witalnej swobody i pozwalają w małych przestrzeniach zyskać więcej intymności. 

Milin amerykański to zdecydowana gwiazda wśród pnączy, która przykuwa wzrok ciekawymi trąbkowatymi kwiatami w ognistych barwach.

Sadząc to przepiękne pnącze można szybko uzyskać zasłonę przed wzrokiem wścibskich sąsiadów, kurzem, hałasem, spalinami. Milin umożliwia zasłonięcie nieestetycznych ścian, murów, szybko stworzy efektowną osłonę bądź miejsce ocienione.

Oferowana odmiana docelowo dorasta do 6 - 10 m przy czym rocznie przyrasta do 1,5m. Pnącze te charakteryzują  złożone liście grubo ząbkowane dochodzące nawet do 20- 30 cm długości.

Największą jego zaletą są oczywiście kwiaty  w kolorze morelowym z ciemną gardzielą. Swym kształtem przypominają frezje. 

Kwitnie bardzo obficie od lipca do września sporymi kwiatami dochodzącymi nawet do 9 cm długości i 5 cm średnicy. Razem z ciekawymi liśćmi tworzą  unikatowe dekoracyjne zasłony.

Nadaje się do sadzenia przy ścianach, murach,  bramach słupach, pergolach, altanach. Bardzo ciekawie będzie prezentował się milin prowadzony przy słupie w formie drzewa, więc warto pomyśleć także o takim oryginalnym rozwiązaniu w swoim ogrodzie.

 

 

 

WYMAGANIA

Aby milin zachwycał znaczącymi, rocznymi przyrostami oraz pięknym kwitnieniem, należy zapewnić mu odpowiednie warunki.

Preferuje miejsce słoneczne do pół cienistego osłonięte od silnych wiatrów.

Ważnym czynnikiem gwarantującym sukces w uprawie jest także podłoże. Dobrze rośnie na żyznym, świeżym, przepuszczalnym i  umiarkowanie wilgotnnym. W słoneczne dni musimy pamiętać o utrzymaniu jego wilgotności przez podlewanie. 

Milin wymaga mocnych i stabilnych podpór, które będą w stanie utrzymać dużą masę pnącza

Bardzo ważnym zabiegiem wręcz niezbędnym do obfitego kwitnienia jest cięcie. Rozpoczynamy ten zabieg już wiosną po posadzeniu, ścinając wszystkie słabe pędy, zostawiając te najsilniejsze, które skracamy do około 15 cm. W kolejnych latach cięcie wiosenne, będzie miało na celu usunięcie przemarzniętych, uszkodzonych i słabych pędów. Przy konieczności przeprowadzenia cięcia odmładzającego, wszystkie pędy skracamy na długość około 30 cm.

Roślinę należy 2-3 razy nawozić w terminie od wiosny do połowy lipca. Glebę wokoło pnącza najlepiej wyściółkować.

Na terenach o ostrzejszym klimacie trzeba go na zimę okryć ziemią czy liśćmi a górną część rośliny zabezpieczyć słomianą matą. 

 

 

Parametry techniczne produktu Milin amerykański 'Judy'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik C2/C3
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: