Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Jałowiec płożący 'Prince of Wales'

7.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
3 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 268 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Jałowiec płożący 'Prince of Wales'

W naszych ogrodach jałowce są bardzo rozpowszechnione, ponieważ szybko przekonaliśmy się do ich dekoracyjnego charakteru.

Jałowiec jest rośliną iglastą, która przynależy do rodziny cyprysowatych. Roślina pochodzi z Europy Środkowej. Są to odporne na mróz zimozielone drzewa i krzewy iglaste o różnorodnych pokrojach i formach barwnych. nie są trudne w uprawie, więc wspaniale nadają się dla początkujących w sztuce ogrodniczej.

Jedną z ciekawszych odmian wartą uwagi jest  Prince of Wales. Niska, płożąca  odmiana jałowca. Po 10 latach dorasta do 0,2 m wysokości i  około  1,5m szerokości. Pokrojem jest  podobny do wiltoni jednak o innym zabarwieniu. Charakteryzuje się  soczyście zielonym zabarwieniem.   Polecany jako roślina okrywowa  (gęstość sadzenia 2-3 szt/m2 ). Odmiana ciekawa, ścieląca się po ziemi z lekko wzniesionymi do góry gałązkami, warstwowo nachodzącymi na siebie.

Polecana roślina do małych ogrodów przydomowych, ogrodów skalnych, karłowych kolekcjach roślin iglastych, ogrodach japońskich i na wrzosowiska. Roślina atrakcyjnie prezentuje się pojedynczo, na niewielkiej przestrzeni w ogrodach przydomowych. Warto również uwzględnić go w nasadzeniach kolorystycznych.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Bezobsługowy iglak, który dobrze rośnie na większości gleb, jest doskonałym wyborem zarówno dla osób zabieganych, jak i tych, którzy spędzają dużo czasu w swoim ogrodzie.

Najlepsze są gleby lekkie, piaszczyste i suche. Stanowisko dobrze nasłonecznione, lekkie zacienienie znoszą niektóre odmiany.  Wytrzymała na susze, mrozy i miejskie zanieczyszczenia. 

Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Jałowiec płożący 'Prince of Wales'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki3 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: