Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Dereń kwiecisty 'Rubra'

34.00
Rozmiar:
Pojemnik P11
Wiek sadzonki:
3 lata
Wysokość:
40 - 50 cm
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 1 Na wyczerpaniu

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 1 kg

Wymiar: Sadzonka szczepiona

Opis produktu Dereń kwiecisty 'Rubra'

Dereń to przepiękne małe drzewko liściaste pochodzące z Japonii. W naszym klimacie dorastające do 4-5 metrów wysokości przy szerokości około 3 metrów. Często raczej jest spotykana forma o  pokroju krzaczastym.

Starsze rośliny mają gałęzie rozpostarte poziomo. Z wiekiem ich kora się łuszczy.

Liście tego drzewka są ciemnozielone, jajowate lub kuliste. Jesienią przybierają piękną jaskrawoczerwoną barwę. 

Bez wątpienia jeden z najpiękniej kwitnących. Rośnie powoli osiągając docelowo do 5 m wysokości oraz 3 metra szerokości. Ciekawy i niecodzienny wygląd zawdzięcza swym kwiatom. Pojawiają się na roślinie zazwyczaj jeszcze przed rozwojem liści tj. kwiecień, maj. Kwiaty koloru czerwono - różowego.  Ten rzadki krzew uprawiany ze względu na przepiękne kwiaty w odcieniu różu to kolekcjonerska trudna do dostania w centrach ogrodniczych bądź szkółkach odmiana. 
Sadzony jako ciekawa niecodzienna i rzadka ozdobna roślina o pięknych dużych kwiatach. Bardzo cenny krzew do parków i ogrodów. Podczas kwitnienia krzew jest cały obsypany różowymi kwiatami o dużych różowych przysadkach podkwiatowych, co daje mu niesamowity wygląd.

 

WYMAGANIA

Zakupione w naszej szkółce sadzonki są doniczkowane dlatego można wysadzać je do gruntu przez cały sezon tj. już od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni.

Dereń kousa wymaga gleby bogatej w próchnicę, o odczynie obojętnym do lekko kwaśnego. Podłoże powinno być świeże i przepuszczalne. Jeżeli sadzimy go na podłożu gliniastym musimy wymieszać w dołku podłoże wraz z kwaśnym torfem i piaskiem które sprawią że podłoże będzie napowietrzone i luźniejsze . 

Krzew ten nie toleruje podłoży wapiennych i podmokłych. Jeśli w naszym ogrodzie rosną dzikie rośliny takie jak rumianek czy babka, to gleba jest kwaśna i odpowiednia dla derenia. Po wykopaniu dołu pod krzew warto rozrzucić na jego dnie drenaż w postaci żwiru i wymieszać go z glebą.

Jak większość dereni, gatunek ten najlepiej czuje się na stanowisku słonecznym lub częściowo zacienionym. Jest dość odporny na mróz, ale lepiej sadzić go w miejscach osłoniętych.

 

 

 

 

Parametry techniczne produktu Dereń kwiecisty 'Rubra'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P11
Wiek sadzonki3 lata
Wysokość40 - 50 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: