Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Aronia czarnoowocowa 'Hugin'

6.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 1987 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Aronia czarnoowocowa 'Hugin'

Aronia pochodzi z Kanady. Krzewy dorastają do dwóch metrów wysokości. Owocują przez wiele lat. Ich owoce osiągają wielkość około dwóch centymetrów, mają czarny kolor i kulisty kształt. Aronia jest rośliną samopylną, która na zimę traci liście. 

 

Roślina doskonała do uprawy amatorskiej - ma małe wymagania uprawowe, jest wysoce mrozoodporna, niezwykle rzadko atakują ją choroby czy szkodniki. Owoce aronii doskonale nadają się na przetwory, są skarbnicą substancji odżywczych, witamin i minerałów.

Aronia Hugin to odmiana szwedzka, bardzo odporna na mróz. Kwiaty aronii są białe, zebrane w grona a pędy ma proste, zielone, które potem stają się brązowo-czerwone. Liście eliptyczne z krótkimi ogonkami są latem zielone, skórzaste i błyszczące, a jesienią przebarwiają się na brązowo-czerwone do pomarańczowego i długo pozostają na krzewie, nadając mu bardzo malowniczy wygląd.

Ze względu na łatwość uprawy i wartościowe owoce aronia czarna jest coraz częściej stosowana w uprawie działkowej. Warto hodować ją także dla celów dekoracyjnych, ponieważ jesienią liście efektownie przebarwiają się na kolor złocisty i czerwony. Krzewy sadzi się w rzędach, w odległości 1,5-2,0 m od siebie i ok. 3,5 m między rzędami.

 

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

Najlepsze rezultaty otrzymamy uprawiając krzew na żyznym,  próchnicznym i  przepuszczalnym podłożu. Ziemia powinna być zasobna w składniki pokarmowe. 

Najkorzystniejsze dla rośliny jest miejsce nasłonecznione oraz wilgotne,  takie stanowisko korzystnie wpływa na plony.

Aronia należy do roślin, które są w stanie wytrzymać duże spadki temperatury. Nawet do -40C w przypadku krzewów. 

Do nawożenia aronii najbardziej nadaje się obornik, a z nawozów mineralnych warto wiosna stosować azotowe, jesienią zaś potasowe i fosforowe.

Cięcia krzewy aronii w pierwszych latach po posadzeniu nie wymagają, usuwamy tylko pędy uszkodzone. Krzewy starsze silnie się zagęszczają i powinny być systematycznie cięte w celu utrzymania ładnego pokroju rośliny. Staramy się usuwać pędy starsze niż sześcioletnie. Najlepiej ciąć aronię wczesną wiosną, w kwietniu, lub późną jesienią po zbiorze owoców. Można też wykonać ciecie na przedwiośniu - w lutym - marcu.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Aronia czarnoowocowa 'Hugin'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: