Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Borówka brusznica 'Runo Bielawskie'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Borówka brusznica 'Runo Bielawskie'

Borówka brusznica znana u nas także pod nazwą borówki czerwonej, jest krzewinką należącą do roślin wrzosowatych, osiągającą wysokość 30 cm przy podobnej średnicy. Odmiana o poduszkowatym pokroju, nie występująca w lasach i znacznie przewyższająca odmiany dzikie pod względem owoców i ich walorów smakowych. Bardzo silnie rośnie i silnie się krzewi.

Kwiaty zebrane w kwiatostan, tworzące grono, osadzone na krótkich szypułkach, Koloru białego z różowawym odcieniem Wygląda bardzo dekoracyjne w porze kwitnienia. Błyszczące owoce są duże i kuliste o czerwonym zabarwieniu.

Kwitnie od maja do lipca. Owoce bardzo trwałe dzięki zawartości kwasu benzoesowego.

Dojrzewają dwa razy w ciągu roku, w połowie sierpnia oraz w październiku.

W okresie zimowym nie traci liści, ponieważ jest to roślina zimozielona. Dobrze znosi nawet bardzo niesprzyjające warunki klimatyczne.

Może stanowić dekoracyjny fragment ogrodu lub podszycie w uprawie borówki wysokiej oraz jako roślina okrywowa pod wysokimi drzewami lub wielkokwiatowymi azaliami.

W amatorskiej uprawie poleca się sadzić rośliny w rozstawie 25 cm x 25 cm lub 25 cm x 50 cm. Z gęściej posadzonych roślin wcześniej uzyska się obfite zbiory owoców, a z posadzonych w luźniejszej rozstawie uzyskuje się dob­re plonowanie w późniejszym okresie.

Owoce idealnie nadają się do produkcji przetworów stanowiących cenny dodatek do mięsnych potraw.

 

 

WYMAGANIA

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

Rośliny borówki brusznicy wymagają próchnicznej, kwaśnej, świeżej gleby, zmieszanej z piaskiem. Najlepiej ściółkować rośliny warstwą 10 cm trocin lub drobno zmielonej kory, które wzbogacają glebę w próchnicę, utrzymują korzystne dla borówki pH gleby(pH 3,5-5,0). Trociny utrzymują dostateczną wilgotność i ułatwiają odchwaszczanie. Rośliny należy systematycznie podlewać, ze względu na płytki i delikatny system korzeniowy.

Roślina w pełni mrozoodporna

Wymaga stanowisk słonecznych lub półcienistych.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Borówka brusznica 'Runo Bielawskie'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: