Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Berberys Thunberga 'Kelleris'

7.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Usuń z ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 63 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Berberys Thunberga 'Kelleris'

Berberys Kelleris jest rozłożystym krzewem z wygiętymi pędami, mogący osiągnąć wysokość do 1,5m. Roczny przyrost tego berberysa wynosi 15 cm. Jego największym walorem są piękne zielone liście nakrapiane białymi plamkami z delikatną domieszką czerwieni. Najbardziej intensywne barwy mają młode liście. Pędy mają kolor czerwony, co pięknie kontrastuje z kolorem liści.

Kwitnie od maja do czerwca. Kwiaty są niepozorne i mają żółtą barwę. W lipcu wytwarza koralikowe, wydłużone czerwone owoce (jagody). Są wartościowym pokarmem dla ptaków.

Krzew osiąga 1,5m wysokości, posiada pokrój kopulasty, dość szybko się rozrasta (15cm na rok). Berberysy jako jedna z pierwszych krzewów wypuszczają wiosną liście, co jest ich niewątpliwą aczkolwiek rzadko wspominaną zaletą.

Polecany do skalniaków, grup, na żywopłoty, na skarpy, na szpalery, jako krzew okrywowy w miejscach reprezentacyjnych. Posadzony w rzędach tworzy zwarte, regularne szpalery nie wymagające przycinania.

Poza funkcją ozdobną, berberys jest również rośliną leczniczą o działaniu przeciwgorączkowym i uspokajającym. Z owoców można zrobić konfitury, przecier, nalewki, wina i likiery.

 

WYMAGANIA

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

Najlepiej sadzić na pełnym słońcu – wtedy jest najładniej wybarwiony jednakże znosi również miejsca pół cieniste.

Nie ma specjalnych wymagać co do gleby, w której się znajduje. Optymalnymi warunkami są ziemie przepuszczalne i lekkie, o odczynie neutralnym lub z lekką przewagą kwaśnego. Pomimo dużej odporności na braki wody, starajmy się utrzymywać umiarkowaną wilgotność podłoża.

Preferuje stanowiska słoneczne,jednakże poradzi sobie równie dobrze w półcienistym.

 


Odporny na niskie temperatury i silne wiatry.  

 

Parametry techniczne produktu Berberys Thunberga 'Kelleris'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: