Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Rokitnik pospolity Męskie i Żeńskie

7.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 570 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Rokitnik pospolity Męskie i Żeńskie

Krzew wyjątkowo ceniony przez właścicieli ogrodów. Najważniejszym powodem jest oczywiście jego atrakcyjny wygląd (również zimową porą) ale również właściwości smakowe i zdrowotne jego owoców. Owoce rokitnika zawierają bowiem bardzo duże ilości witaminy C, która jak wiemy, jest najważniejszą witaminą wzmacniającą nasz system odpornościowy.

Charakteryzuje się powolnym wzrostem, dorasta do 5–8 m wysokości. Należy do rodziny oliwnikowatych (Elaeagnaceae). W naturalnych warunkach występuje w Europie, na Kaukazie, w środkowej Azji i na Syberii, gdzie tworzy kolczaste zarośla na wilgotnych terenach.

Owoce rokitnika możemy spożywać na surowo bądź robić z nich przetwory w postaci galaretek, soków, dżemów czy konfitur. Najbardziej wyjątkową cechą tych owoców jest brak enzymu askorbinazy, który niszczy witaminę C. Oznacza to, że podczas przyrządzania z nich przetworów nie ulega ona rozkładowi.

Trzeba pamiętać, że rokitnik jest rośliną dwupienną. To oznacza, że na jednych krzewach mamy kwiaty żeńskie i tam też wiążą się owoce, na drugich zaś kwiaty męskie, które produkują pyłek do zapłodnienia kwiatów żeńskich. Od właścicieli dużych plantacji wiemy, że do uzyskania wysokich plonów wystarczy jedno męskie drzewo na pięć żeńskich.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Roślina odporna na zanieczyszczenia miejskie, mróz, suszę i niesprzyjające warunki glebowe. Z reguły nie zapada na choroby i nie jest atakowana prze szkodniki. 

Jedynym czego bezwzględnie potrzebuje jest słoneczne stanowisko i przepuszczalna gleba. W cieniu rośnie bardzo źle, a na podmokłym terenie korzenie ulegają gniciu.

Roślina mrozoodporna.

 


Parametry techniczne produktu Rokitnik pospolity Męskie i Żeńskie

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: