Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Konwalnik 'Niger'

8.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 398 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Konwalnik 'Niger'

Ophiopogon Niger to niespotykana wspaniała bylina o czarnych liściach przypominające do złudzenia liście traw. Z tego względu często nazywana jest czarną trawą. 

Bez wątpienia jest to jedna z najpiękniejszych bylin.

Dorosłe egzemplarze osiągają 20 - 30 cm wysokości i tworzą pokaźne kępki niepowtarzalnych czarnych liści. Sadzone w masie tworzą czarny dywan.

Na zimę większość liści pozostaje zimozielonych, dopiero pod koniec zimy większość liści brązowieje i zamiera. Roślina rozrasta się dość szybko, poprzez krótkie, podziemne rozłogi, na których końcach pojawiają się drobne mięsiste bulwy. 

Kwitnie od lipca do września. Kwiaty drobne pachnące białe z różowym odcieniem usadowione środowej części rozety liściowej. Kwiaty mogą rozwijać się na roślinie aż do późnej jesieni. Po zapyleniu (przez owady) i zapłodnieniu kwiaty przekształcają się w czerniejące jagody, które mogą przetrwać łagodniejsze zimy.

Bardzo dobra niska roślina obwódkowa i okrywowa na niewielkich połaciach. Jak widzimy na zdjęciach bardzo ładnie komponuje się z trawami o żółtej barwie a także z czerwoną Imperatą.

Roślina wyróżniona AGM (Award of Garden Merit - nagroda brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ogrodowe).

 

WYMAGANIA

Uprawa konwalijnika nie jest zajmująca, ale starajmy się zapewnić mu odpowiednie  warunki, aby mógł w pełni ukazać na co go stać. 

Jest tolerancyjna co do warunków uprawy. Najlepsze dla niej są jednak słoneczne lub półcieniste stanowiska, przy zbyt małej ilości światła kolor liści staje się mniej intensywny. 

Preferuje podłoże  wilgotne, przepuszczalne, próchniczne 

Bylina ta – zwłaszcza w chłodniejszych rejonach naszego kraju - wymaga okrycia na zimę.

 

Parametry techniczne produktu Konwalnik 'Niger'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: