Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Magnolia ''Sunrise'

50.00
Rozmiar:
Pojemnik P11
Wiek sadzonki:
3 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 89 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 1 kg

Opis produktu Magnolia ''Sunrise'

Wiosną w wielu naszych ogrodach zaczynają kwitnąć jedne z najpiękniejszych drzew i krzewów świata. Bardzo oryginalne o niesamowitym orientalnym uroku, stanowiące arystokrację wśród roślin ozdobnych. Chodzi oczywiście o magnolie. Te dalekowschodnie piękności zawojowały już nasze ogrody.

Magnolia SUNRISE to nowa, efektowna odmiana pochodząca z Dalekiego Wschodu. Ma niezwykłe, pachnące kwiaty o podwójnej koronie w kształcie pucharu; w pąku zielonkawe, po rozwinięciu o kolorze kremowym ze smugami płonącej czerwieni wychodzącymi z dna kielicha.
Liście duże, soczyściezielone. To niewielkie drzewko, powoli rosnące, dorastające do wysokości 2-3m i szerokości 1-1,5m (po 10 latach).

Kwiaty pojawiają się w kwietniu i maju, zanim rozwiną się liście. 'Sunrise' wygląda wówczas jak niezwykły bukiet, a jej kwiaty jakby były nie z tej ziemi.

 

Ładnie prezentują się posadzone pojedynczo w miejscach wyeksponowanych, reprezentacyjnych, gdyż podczas kwitnienia wyglądają po prostu zjawiskowo. Docelowa wysokość predysponuje odmianę do stosowania w ogrodach przydomowych, w zestawieniach zarówno z krzewami iglastymi jak liściastymi, szczególnie o barwnych liściach lub kwiatach.

 

WYMAGANIA

W naszym klimacie uprawa magnolii jest ograniczona z powodu zbyt surowego klimatu. Jak się jednak okazuje, opinia o delikatności i dużej wrażliwości tych roślin na mrozy jest nieco przesadzona. Przestrzegając podstawowych zasad uprawy tych roślin, możemy z powodzeniem sadzić je w naszych ogrodach.

Wymaga gleb żyznych, najlepiej próchniczych, dostatecznie wilgotnych, ale przepuszczalnych, o lekko kwaśnym odczynie. 

Magnolie preferują stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru, zaciszne, najlepiej przy południowych ścianach budynków lub żywopłotów. 

Po posadzeniu glebę wokół roślin ściółkujemy korą sosnową lub torfem ogrodniczym, co ochroni korzenie rośliny przed przemarznięciem, a także pomoże utrzymać właściwą wilgotność gleby.

Wskazanie jest kilkakrotne zasilenie roślin nawozem wieloskładnikowym w okresie od marca do początku lipca.

Jak widzimy wbrew pozorom magnolie wcale nie są trudne w uprawie, zaś szeroki wybór dostępnych odmian pozwoli spełnić oczekiwania właścicieli zarówno małych, jak i dużych ogrodów. Odmiana  odporna na mróz.

 

 

Parametry techniczne produktu Magnolia ''Sunrise'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P11
Wiek sadzonki3 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: