Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Jodła hiszpańska 'Glauca'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Jodła hiszpańska 'Glauca'

Bez wątpienia jedna z najpiękniejszych  przedstawicielek tego gatunku.

Odmiana jodły która wyróżnia się grubymi, sztywnymi, dość ostrymi i krótkimi igłami, promieniście osadzonymi na gałęziach. U młodszych egzemplarzy mają ładny, żółty kolor, z czasem lekko zielenieją, nie tracąc jednak nic ze swego uroku. 

W młodym wieku posiada nieregularny pokrój, z którego z czasem wyrasta ładny regularny, zwarty i gęsty stożek. Tempo wzrostu jak na jodły jest standardowe i wynosi ok. 15cm rocznie. Docelowo dorasta do 2 m wysokości przy 1 m. szerokości. Jodły hiszpańskie rozpoznamy dzięki krótkim (1,5-2 cm) wąskim igłom spiralnie ułożonym na pędzie, tworzących charakterystyczne twarde „szczotki”, które u tej odmiany są sinoniebieskie.

Kolor jest szczególnie intensywny na młodych przyrostach, a jesienią i zimą od silniej naświetlonej strony.

 

 

WYMAGANIA

Zakupione w naszej szkółce sadzonki są doniczkowane dlatego można wysadzać je do gruntu przez cały sezon tj. już od wczesnej wiosny aż do późnej jesieni.

Jodły hiszpańskie powinny być sadzone na słonecznych lub lekko ocienionych, koniecznie osłoniętych od wiatrów stanowiskach.

Gleba powinna mieć odczyn kwaśny lub lekko kwaśny oraz być stale wilgotna i żyzna. Uprawie sprzyja bliskość zbiornika wodnego, gdyż iglak bardzo źle reaguje na suche (zwłaszcza zanieczyszczone) powietrze.

Roślina dzięki żółtozłotym igłom doskonale nadaje się do tworzenia barwnych, kontrastowych kompozycji z krzewami i bylinami, które jej nie zasłonią.

W młodym wieku wymaga okrywania na zimę

 

 

Parametry techniczne produktu Jodła hiszpańska 'Glauca'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: