Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Jodła koreańska 'Icebreaker'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Jodła koreańska 'Icebreaker'

Jodła koreańska Kohout’s icebreaker to  prawdziwy rarytas do naszego ogrodu. Odmiana wynaleziona przez znanego niemieckiego szkółkarza pana Jörga Kohouta stosunkowo niedawno, bo w 2009 roku. 

Jej docelową formą jest kształt bardzo płaskiej kuli. Rozmiary jakie osiąga po 10 latach do zaledwie 30 cm wysokości oraz 50 cm średnicy. Tak naprawdę ciężko jest określić kształt drzewka po kilkudziesięciu latach, bowiem jodła potrafi wyprowadzić jedną dłuższą gałąź ku górze tworząc kolejne piętro silnie zagęszczonych mniejszych i znaczni krótszych gałęzi.

Posiada krótkie, mięsiste i skręcone wokół pędów igły z reguły o długości 1,5 cm i 2-3 mm szerokości. Tak poskręcane igły ukazują mleczno białą spodnia stronę igieł. Na wierzchniej stronie zaś prym wiedzie głęboki i jasny kolor zieleni. Owa zieleń jest bardzo mało wyeksponowana. Zdecydowanie stanowi on tylko niewidoczne tło dla wszechobecnej bieli iglaka. 

Odmiana zdobyła wiele wyróżnień do których można zaliczyć wyróżnienie na polskich targach Zieleń to Życie w 2012 roku.

 

WYMAGANIA

 

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).  

Jodła koreańska należy do roślin niewymagających, łatwych w uprawie.  Dobrze znosi suche powietrze i okresowy niedobór wody. 

Najlepiej rośnie na umiarkowanie wilgotnej glebie o odczynie lekko kwaśnym bądź kwaśnym. Stanowisko powinno być półcieniste lub słoneczne. Iglak nie przepada za zbyt gliniastymi oraz piaszczystymi. Nie lubi stanowisk gdzie narażona jest na przeciągi przeciągami

Pomimo swego południowego pochodzenia jodła koreańska jest całkowicie odporna na mrozy, doskonale więc sprawdza się w polskich ogrodach.

 

Parametry techniczne produktu Jodła koreańska 'Icebreaker'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: