Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Sosna drobnokwiatowa 'Tanima-no-yuki'

35.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 2 Na wyczerpaniu

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Sosna drobnokwiatowa 'Tanima-no-yuki'

Wszystkie młode iglaki mają niewielkie rozmiary, i wyglądają pięknie. Jednak z czasem wyrastają na duże drzewa Na które często nie mamy miejsca w naszym ogrodzie.

W ostatnich czasach powstało bardzo wiele odmian i gatunków roślin iglastych które nawet po 10-15 latach wciąż nie przekraczają 2 metrów wysokości – takie odmiany nazywamy karłowymi lub miniaturowymi. Wśród najpopularniejszych gatunków roślin iglastych  występują odmiany charakteryzujące się niskim wzrostem, a ich liczba z roku na rok rośnie.

Przybywa małych ogrodów podmiejskich, a co za tym idzie popyt na miniaturowe iglaki wciąż rośnie. Są niezwykle popularne i trudno się temu dziwić, gdyż są bardzo dekoracyjne przez cały rok i mogą rosnąć praktycznie wszędzie – na rabatach, skalniakach, a nawet w doniczkach na balkonie

Jedną z takich jest sosna Tanima-no-youki

Wolno rosnąca, karłowa odmiana sosny o nieregularnym pokroju i oryginalnie przebarwionych igłach. Osiąga po 10 latach zaledwie 50-60 cm wysokości. Igły niebieskozielone, cienkie, skręcone, dosyć sztywne, zebrane po pięć, z charakterystycznymi, białymi przebarwieniami. Wiosenne, młode przyrosty jasnokremowe. Na ich tle pojawiają się różowawe pąki, dając bardzo rzadko spotykaną w świecie iglaków kompozycję barw.

 

WYMAGANIA

 

Wymaga starannie dobranego stanowiska, świetlistego dla dobrego wybarwienia igieł, lecz nie w pełnym słońcu, gdyż białe części igieł narażone są na poparzenia. Preferowane miejsce to półcienista, wschodnia strona budynku. Wymagania glebowe i wilgotnościowe bardzo małe. Polecana do ogrodów skalnych, japońskich i wrzosowiskowych. Podobnie jak inne sosny drobnokwiatowe jest dość odporna na mrozy i dobrze sprawdza się w naszej strefie.  

 

Parametry techniczne produktu Sosna drobnokwiatowa 'Tanima-no-yuki'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: