Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Porzeczka czerwona 'Jonkeer Van Tets'

7.00
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 288 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Porzeczka czerwona 'Jonkeer Van Tets'

Porzeczka jest wieloletnim krzewem dorastającym do 2 metrów wysokości. Jej liście są duże, 3-5 klapowe, ciemnozielone. Na ich spodniej stronie znajdują się liczne, małe gruczoły, które wydzielają bardzo aromatyczne olejki eteryczne, nadające charakterystyczny zapach liściom porzeczki.

Porzeczka czerwona ‘Jonkheer van Tets’ jest średnio plenna, ale wcześniej wchodzi w owocowanie. Rośnie bardzo silnie, pokrój ma kulisty, w starszym wieku bardziej rozłożysty. Owoce tej odmiany porzeczki czerwonej są bardzo duże, krwistoczerwone i błyszczące, zebrane w dość duże, zwarte grona. Dojrzewają bardzo wcześnie, bo na początku lipca, równomiernie, nie opadają. Nadają się do bezpośredniego spożycia, na przetwory i na soki.

 

Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

 

WYMAGANIA

 

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Do jego uprawy dobrze nadają się podłoża pruchnicze. Preferuje satnowska słoneczne lecz w półcieniu również doskonale da sobie radę.

Roślina w  pełni mrozoodporna.

 

 

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: