Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Czosnek ozdobny Globemaster Gigant 70 cm obwód KWIATU

Na stanie: 2983 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

11.50
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Czosnek ozdobny Globemaster Gigant 70 cm obwód KWIATU

Nadają się na każdą rabatę, bo ich wysokość waha się od 10 do aż 120 cm. Mają wspaniałe, dekoracyjne kwiatostany i fantazyjne barwy. Do tego pięknie pachną!

Dzięki ogromnej różnorodności i nie-wielkim wymaganiom uprawowym czosnki zyskują coraz więcej zwolenników, a wręcz stają się modne, tym bardziej że można je wykorzystywać w nasadzeniach różnego typu.

 

Czosnek Globemaster jest największym kwiatem czosnkowym. Kwiat tego olbrzymiego czosnku składa się z ponad 1500 małych kwiatków i ma ponad 70 cm w obwodzie. Kwitnie około czterech tygodni. Posiada silną łodygę, dzięki czemu jest niebywale odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Liście tego czosnku w czasie kwitnienia charakteryzują się zielonym, błyszczącym kolorem, co wyróżnia Globemastera od większości kwiatów czosnkowych, u których kwiat rozwija się dopiero po uschnięciu liści.

 

Sadzone w sąsiedztwie innych roślin korzystnie na nie wpływają – odstraszają szkodniki.  

Czosnki sadzi się w niewielkich grupach na trawniku lub wśród niskich bylin, a także uprawia na kwiat cięty. W wazonie zachowują świeżość przez kilkanaście dni. Zasuszone nadają się do zimowych kompozycji. 

 

WYMAGANIA

 

Uprawa czosnku ozdobnego nie jest trudna- po prostu gleba, na której uprawiamy czosnek ozdobny, powinna być przepuszczalna, najlepiej piaszczysto-gliniasta, o odczynie zbliżonym do obojętnego, a stanowisko słoneczne (w półcieniu kwiatostany czosnku będą mniej okazałe). W czasie suszy oraz intensywnego wzrostu, rośliny powinno się obficie podlewać. Warto także zasilać kompostem lub nawozami wieloskładnikowymi.

 

Uwaga! Pamiętajmy o ścinaniu przekwitających kwiatostanów czosnku ozdobnego. Chociaż kwiatostany czosnków są piękne nawet wtedy, gdy przekwitają, to trzeba je ścinać. Pozostawienie ich na rabatach, spowoduje osłabienie cebulek i dużo słabsze kwitnienie w następnym roku.

 

Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

 

 

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: