Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Czosnek Red Globe

Na stanie: 970 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

8.00
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Czosnek Red Globe

Nadają się na każdą rabatę, bo ich wysokość waha się od 10 do aż 120 cm. Mają wspaniałe, dekoracyjne kwiatostany i fantazyjne barwy. Do tego pięknie pachną!

Dzięki ogromnej różnorodności i niewielkim wymaganiom uprawowym czosnki zyskują coraz więcej zwolenników, a wręcz stają się modne, tym bardziej że można je wykorzystywać w nasadzeniach różnego typu.

 

Czosnek karatawski Red Globe 'przede wszystkim zachwyca regularnie okrągłymi kwiatostanami. Na sztywnych łodygach 15-25 cm wysokości rozkwitają kuliste kwiatostany o średnicy 5-7 cm, złożone z drobniutkich, szarobiałych kwiatków. Płatki kwiatków ozdobione są różowym paskiem po środku. Kwitnienie czosnku karatawskiego przypada na maj i czerwiec. Kwiaty są na początku szarobiałe, z czasem rozkwitania różowieją.

 

Ze względu na wręcz idealny kulisty kształt kwiatów, warto eksponować czosnek karatawski umieszczając go na pierwszym planie rabaty. Można posadzić go pojedynczo lub komponować w małych grupach po 3-5 sztuki lub tworzyć z niego obwódki. 

Sadzone w sąsiedztwie innych roślin korzystnie na nie wpływają – odstraszają szkodniki.  

Czosnki sadzi się w niewielkich grupach na trawniku lub wśród niskich bylin, a także uprawia na kwiat cięty. W wazonie zachowują świeżość przez kilkanaście dni. Zasuszone nadają się do zimowych kompozycji. 

 

 

WYMAGANIA

Uprawa czosnku ozdobnego nie jest trudna- po prostu gleba, na której uprawiamy czosnek ozdobny, powinna być przepuszczalna, najlepiej piaszczysto-gliniasta, o odczynie zbliżonym do obojętnego, a stanowisko słoneczne (w półcieniu kwiatostany czosnku będą mniej okazałe). W czasie suszy oraz intensywnego wzrostu, rośliny powinno się obficie podlewać. Warto także zasilać kompostem lub nawozami wieloskładnikowymi.

 

Uwaga! Pamiętajmy o ścinaniu przekwitających kwiatostanów czosnku ozdobnego. Chociaż kwiatostany czosnków są piękne nawet wtedy, gdy przekwitają, to trzeba je ścinać. Pozostawienie ich na rabatach, spowoduje osłabienie cebulek i dużo słabsze kwitnienie w następnym roku.

 

Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

 

 

 

 

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: