Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Czosnek Red Mochican

Na stanie: 984 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

6.00
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Czosnek Red Mochican

Nadają się na każdą rabatę, bo ich wysokość waha się od 10 do aż 120 cm. Mają wspaniałe, dekoracyjne kwiatostany i fantazyjne barwy. Do tego pięknie pachną!

Dzięki ogromnej różnorodności i nie-wielkim wymaganiom uprawowym czosnki zyskują coraz więcej zwolenników, a wręcz stają się modne, tym bardziej że można je wykorzystywać w nasadzeniach różnego typu.

 

NOWOŚĆ 2017

Red Mochican to piękna odmiana rosnąca na wysokość do 100-120 cm, zakończona kwiatową głową w kolorze  czerwonym z żółtym oczkiem na górze. Uwagę przyciąga nie tylko ich piękne, czerwone zabarwienie, ale także ciekawa budowa, wyróżniająca tę odmianę spośród innych.

To fantastyczny wybór do uprawy w doniczkach, na patio lub na przednich słonecznych obrzeżach.

 

Sadzone w sąsiedztwie innych roślin korzystnie na nie wpływają – odstraszają szkodniki. Czosnki sadzi się w niewielkich grupach na trawniku lub wśród niskich bylin, a także uprawia na kwiat cięty. W wazonie zachowują świeżość przez kilkanaście dni. Zasuszone nadają się do zimowych kompozycji. 

 

WYMAGANIA

Uprawa czosnku ozdobnego nie jest trudna- po prostu gleba, na której uprawiamy czosnek ozdobny, powinna być przepuszczalna, najlepiej piaszczysto-gliniasta, o odczynie zbliżonym do obojętnego, a stanowisko słoneczne (w półcieniu kwiatostany czosnku będą mniej okazałe). W czasie suszy oraz intensywnego wzrostu, rośliny powinno się obficie podlewać. Warto także zasilać kompostem lub nawozami wieloskładnikowymi.

 

Uwaga! Pamiętajmy o ścinaniu przekwitających kwiatostanów czosnku ozdobnego. Chociaż kwiatostany czosnków są piękne nawet wtedy, gdy przekwitają, to trzeba je ścinać. Pozostawienie ich na rabatach, spowoduje osłabienie cebulek i dużo słabsze kwitnienie w następnym roku.

  

Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

 

 

 

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: