Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Magnolia 'Atlas'

Na stanie: 99 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

45.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
30 - 40 cm
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Magnolia 'Atlas'

Wiosną w wielu naszych ogrodach zaczynają kwitnąć jedne z najpiękniejszych drzew i krzewów świata. Bardzo oryginalne o niesamowitym orientalnym uroku, stanowiące arystokrację wśród roślin ozdobnych. Chodzi oczywiście o magnolie. Te dalekowschodnie piękności zawojowały już nasze ogrody.

Oferowana odmiana 'Atlas' to niewielkiej wielkości drzewo o pokroju zwartym i kolumnowym . Rośnie średnio szybko osiągając do 6 m wysokości. Bez wątpienia jest to jedna z najwartościowszych odmian ogrodowych, bardzo rzadko spotykana. 

Największą ozdobą tej odmiany są kwiaty – różowe na zewnątrz wewnątrz białe, ogromne do 35 cm, a do tego pachnące! Rozwijają się bardzo wcześnie, przed wypuszczeniem liści przez drzewo, ma to miejsce zazwyczaj pod koniec kwietnia. 

Ładnie prezentują się posadzone pojedynczo w miejscach wyeksponowanych, reprezentacyjnych, gdyż podczas kwitnienia wyglądają po prostu zjawiskowo. Docelowa wysokość predysponuje odmianę do stosowania w ogrodach przydomowych, w zestawieniach zarówno z krzewami iglastymi jak liściastymi, szczególnie o barwnych liściach lub kwiatach.

WYMAGANIA

W naszym klimacie uprawa magnolii jest ograniczona z powodu zbyt surowego klimatu. Jak się jednak okazuje, opinia o delikatności i dużej wrażliwości tych roślin na mrozy jest nieco przesadzona. Przestrzegając podstawowych zasad uprawy tych roślin, możemy z powodzeniem sadzić je w naszych ogrodach.

Wymaga gleb żyznych, najlepiej próchniczych, dostatecznie wilgotnych, ale przepuszczalnych, o lekko kwaśnym odczynie. 

Magnolie preferują stanowiska słoneczne, osłonięte od wiatru, zaciszne, najlepiej przy południowych ścianach budynków lub żywopłotów. 

Po posadzeniu glebę wokół roślin ściółkujemy korą sosnową lub torfem ogrodniczym, co ochroni korzenie rośliny przed przemarznięciem, a także pomoże utrzymać właściwą wilgotność gleby.

Wskazanie jest kilkakrotne zasilenie roślin nawozem wieloskładnikowym w okresie od marca do początku lipca.

Jak widzimy wbrew pozorom magnolie wcale nie są trudne w uprawie, zaś szeroki wybór dostępnych odmian pozwoli spełnić oczekiwania właścicieli zarówno małych, jak i dużych ogrodów. Zalecane okrycie na zimę w młodym wieku.

 

Parametry techniczne produktu Magnolia 'Atlas'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata
Wysokość30 - 40 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: