Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Kolcowój szkarłatny 'Amber Sweet Goji' R

15.00
Rozmiar:
Pojemnik P11
Wiek sadzonki:
2 lata
Usuń z ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 97 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 1 kg

Opis produktu Kolcowój szkarłatny 'Amber Sweet Goji' R

Rewelacyjna, nowa odmiana rodząca owoce o unikatowej, bursztynowożółtej barwie, większe i słodsze niż u gatunku. Jagody Goji stosowane są od stuleci w tradycyjnej medycynie chińskiej, koreańskiej, japońskiej i tybetańskiej. Owoce o nietypowej, bursztynowożółtej barwie, jadalne i smaczne, słodkie, potocznie zwane jagodami Goji; dojrzewają VIII˗X.

Kolcowój pospolity to krzew, którego wysokość nie przekracza zazwyczaj 2 metrów. Gałązki są łuskowate, zwisające i pokryte kolcami. Liście mają nie więcej niż 6 cm długości, są szarozielone, ostre, stępione na końcach, grube oraz szorstkie. Roślina pochodzi z Chin, ale rozprzestrzeniła się i dziś można ją spotkać niemal w każdym zakątku świata.

Ta owocodajna, bogata w przeciwutleniacze, minerały i witaminy roślina o bardzo wielu właściwościach leczniczych i odżywczych coraz częściej zaczyna gościć w naszych ogrodach.

Źródłem aktywnych składników są przede wszystkim owoce które zawierają aminokwasy polisacharydy, karotenoidy oraz olejek eteryczny z seskwiterpeny. Dodatkowo roślina zawiera kwasy omega 6 oraz kwas linolowy. W nasionach występują m.in. triterpeny i steroidy triterpenowe. Kora zawiera poliaminy oraz peptydy. Liście zaś obfitują w steroidy.

Pszczelarze zapewne polubią również tę roślinę, gdyż urocze, w kolorze purpurowo-fioletowym kwiaty pojawiają się w końcówce maja i kwitną aż do sierpnia cały czas produkując kwiaty i owoce. Nie jest może najbardziej produktywna, ale na jesień w pasiece przyda się zapewne każda roślina zapewniająca choć trochę pożytków dla pszczół. 

Jagoda jest zapylana przez owady lub ulega samozapyleniu . Posadzenie więcej roślin obok siebie daje większe plony.

Warto rozważyć jego kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

WYMAGANIA

Kolcowój pospolity nie jest rośliną wymagającą jeżeli chodzi o wymagania glebowe, zadowoli go prawie każda gleba o dobrej przepuszczalności (używany jest do rekultywacji gleby). 

Kolcowój pospolity jest odporny na suszę, wytrzymuje mrozy do -26 C, z przykrytymi ściółką organiczną korzeniami nawet więcej. 

Stanowisko w pełnym słońcu lub półcieniu, jednak owocuje lepiej w pełnym słońcu. Wymaga dość silnego przycinania.

 

 

Parametry techniczne produktu Kolcowój szkarłatny 'Amber Sweet Goji' R

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P11
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: