Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Wilczomlecz złocisty

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Wilczomlecz złocisty

Byliny doskonale nadają się do każdego ogrodu a do tego mają wiele zalet - przede wszystkim nie trzeba ich co roku wysiewać na nowo. Są to rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach mogące kwitnąć i wytwarzać nasiona corocznie, przez wiele lat. Możliwości wykorzystania bylin jest wiele ale stosuje się je przede wszystkim do tworzenia wielogatunkowych rabat lub kompozycji w formie grup czy rabat wyspowych na przykład na trawnikach.

Jedną z ciekawych bylin do naszego ogrodu jest Wilczomlecz złocisty. 

Ta piękna bylina tworzy gęste i zwarte, półkoliste kępy, które mogą osiągać do 40 cm wysokości i 60 cm szerokości. Na wiosnę z podziemnego kłącza wyrasta duża ilość wzniesionych, grubych pędów. Łodygi są lekko owłosione, a ich dolną część pokrywają czerwone łuski. Liście o ciemnozielonej, soczystej barwie ułożone są skrętolegle na łodydze. Podobnie jak pędy są one w całości owłosione.

Kwitnie od kwietnia do czerwca. Kwiaty przywabiają owady i są przez nie chętnie odwiedzane i zapylane. 

Regularnie przycinany szybo odrasta i jest dekoracyjny aż do jesieni. Często wykorzystywany jest na kwiat cięty jako element bukietów i kompozycji florystycznych.

Znakomicie nadaje się jako roślina  na skalniaki, skarpy. Nadaje się również do sadzenia w pojemnikach.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Należy do roślin światłolubnych, odpowiednim dla niego stanowiskiem będzie pełne słońce lub lekki półcień. Ma niskie wymagania glebowe, rośnie dobrze na wszystkich rodzajach gleb, ważne jest żeby podłoże było przepuszczalne. Mogą to być gleby piaszczyste a nawet kamieniste, najlepiej wapienne o odczynie zbliżonym do obojętnego lub alkalicznym.

Przed sadzeniem warto do dołka nasypać kompostu wraz z wapnem i dokładnie wymieszać z ziemią. .

Roślina jest całkowicie mrozoodporna.

 

 

Parametry techniczne produktu Wilczomlecz złocisty

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: