Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Choina kanadyjska 'Gentsch White'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Wymiar: Sadzonka szczepiona

Opis produktu Choina kanadyjska 'Gentsch White'

Wszystkie młode iglaki mają niewielkie rozmiary, i wyglądają pięknie. Jednak z czasem wyrastają na duże drzewa Na które często nie mamy miejsca w naszym ogrodzie.

W ostatnich czasach powstało bardzo wiele odmian i gatunków roślin iglastych które nawet po 10-15 latach wciąż nie przekraczają 2 metrów wysokości – takie odmiany nazywamy karłowymi lub miniaturowymi. Wśród najpopularniejszych gatunków roślin iglastych  występują odmiany charakteryzujące się niskim wzrostem, a ich liczba z roku na rok rośnie.

Przybywa małych ogrodów podmiejskich, a co za tym idzie popyt na miniaturowe iglaki wciąż rośnie. Są niezwykle popularne i trudno się temu dziwić, gdyż są bardzo dekoracyjne przez cały rok i mogą rosnąć praktycznie wszędzie – na rabatach, skalniakach, a nawet w doniczkach na balkonie

Jedną z takich jest Choina Gentsch White. 

Wolnorosnąca odmiana choiny o atrakcyjnym zabarwieniu igieł znajdujących się na końcach pędów. Krzew o luźnej, zaokrąglonej koronie, z szeroko rozpostartymi i lekko wygiętymi pędami. Po 10 latach osiąga 1,5 wysokości i szerokości. Z czasem przybiera formę dużego krzewu o regularnej, gęstej koronie, do 4 m wysokości. Igły krótkie, spłaszczone, ciemnozielone, z jasnym paskami pod spodem, z wierzchu błyszczące. Igły na końcach pędów srebrzystobiałe. Te przebarwienia nadają roślinie wygląd lekko przyprószonej śniegiem.

  

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

 

Bezobsługowy iglak, który dobrze rośnie na większości gleb, jest doskonałym wyborem zarówno dla osób zabieganych, jak i tych, którzy spędzają dużo czasu w swoim ogrodzie.

Najlepiej ją sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych.   

Choina dobrze rośnie w miejscach, gdzie większość drzew nie najlepiej sobie radzi, to jest w miejscach ocienionych, o wilgotnym podłożu. Preferuje żyzną glebę o kwaśnym odczynie.

Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

 

Parametry techniczne produktu Choina kanadyjska 'Gentsch White'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
WysokośćWiek sadzonki

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: