Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Wrzos pospolity 'Firefly'

5.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 1000 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Wrzos pospolity 'Firefly'

Wrzosowisko w ogrodzie może być jednym z najbardziej uroczych zakątków ogrodu

Kwitnące wrzosy to oznaka zbliżającej się jesieni. Ich kolorystyka rozjaśnia grządki kwiatowe, które o tej porze roku tracą swój urok. Jaskrawe kolory kwiatów, które widzimy jesienią w ogrodzie nastrajają nas pozytywnie w chłodne dni. Pojedyncze wrzosy wyglądają nieciekawie, natomiast nawet małe wrzosowisko jest imponujące. 

Odmiana Firefly to zimozielona, silnie rosnąca krzewinka o smukłym, wzniesionym pokroju, przebarwiających się od pomarańczowożółtych latem do ceglastoczerwonych zimą liściach i purpurowofioletowych kwiatach. Zarówno pokrój krzewinki, jak letnie połączenie barwy liści i kwiatów oraz zimowy koloryt powodują, że jest uważana za jedną z bardziej interesujących i cenniejszych odmian. Jej żywe jaskrawe kolory widać z daleka dzięki czemu naprawdę dodaje wielkiego uroku w naszym zielonym zakątku.

Dla uzyskania dobrego efektu wrzosy  sadzimy w dużych grupach minimum 10 - 15 sztuk jednej odmiany na 1m2. Odległość między roślinami powinna wynosić od 30 do 40 cm. Pojedyncze rośliny wepchnięte między inne krzewy wyglądają nienaturalnie. Rośliny sadzimy tak głęboko, by dolne gałązki dotykały ziemi. Wrzosy uwielbiają słońce, dlatego też błędem jest sadzenie ich w półcieniu i cieniu. Na 1m2 sadzimy 10-15 krzewinek.

Na naszych pozostałych aukcjach oferujemy Państwu inne równie ciekawe odmiany.

 

WYMAGANIA

Wrzosy w naturalnym środowisku rosną w słonecznych miejscach, w przepuszczalnej, mało urodzajnej, za to kwaśnej glebie (pH 3,5-5). Lubią miejsca suche, w których wiosną i jesienią nie gromadzi się woda. 

Aby zapewnić im odpowiednie podłoże najlepiej kupić gotową mieszankę dla roślin wrzosowatych lub przekopać ziemię ogrodową z kwaśnym torfem i przekompostowaną korą sosnową. 

Do gruntu sadzimy tak samo głęboko jak były one wsadzone do doniczek, w odstępie około piętnastu centymetrów od siebie. Pomoże to kwiatom prawidłowo się rozrastać.

Po posadzeniu glebę na rabacie ściółkujemy kilkucentymetrową warstwą kory sosnowej. Ściółkowanie gleby zapobiegnie przesychaniu gleby i wzrostowi chwastów. Jest to szczególnie ważne, gdyż wrzosy są dość wrażliwe na przesuszenie. Mają bowiem płytko rozmieszczony system korzeniowy o delikatnej budowie. Dodatkowo kora sosnowa ma właściwości zakwaszające i pomaga utrzymać niskie pH gleby na wrzosowisku.

Wrzosy należy co roku przycinać.  Robimy to na przełomie marca i kwietnia, zabieg ten pobudza wzrost oraz kwitnienie roślin.  Przekwitłe zeszłoroczne kwiaty zawsze usuwamy.

 

 

Parametry techniczne produktu Wrzos pospolity 'Firefly'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: