Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Pięciornik krzewiasty 'Gold Star'

5.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 317 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Pięciornik krzewiasty 'Gold Star'

Pięciornik krzewiastyto krzew z rodziny różowatych, znany i uprawiany od bardzo dawna. Jest łatwy w uprawie, rośnie szybko - nawet do 30 cm rocznie. Liście wypuszcza już na początku wiosny. Ten niewielki krzew liściasty zazwyczaj nie przekracza jednego metra wysokości.

Kwitnie niemal przez cały sezon, choć najobficiej w czerwcu i lipcu. Jest więc rośliną cenną, zwłaszcza dla tych, którzy chcą mieć ogród pełen kwiatów jak najmniejszym kosztem. Jest też dobrą rośliną okrywową.

Do największych zalet pięciornika krzewiastego należą: atrakcyjny pokrój, obfite kwitnienie, wszechstronność zastosowania i łatwość w uprawie. Kwiaty w kolorze żółtym pokrywają cały krzew dokładnie podczas kwitnienia.

Pięciornik posadzony w rozstawie 80x80 cm zaczyna zakrywać glebę już w drugim roku po posadzeniu - w związku z tym wyrasta coraz mniej chwastów. Jest gęsty i zwarty, nadaje się więc na kwitnące obrzeża rabat czy niestrzyżone, niskie żywopłoty.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Pięciornik krzewiasty nie ma specjalnych wymagań odnośnie stanowiska. Najlepiej jednak sadzić go na słonecznym stanowisku, gdzie będzie obficiej kwitł. Odnośnie gleby to jest bardzo tolerancyjny. 

Musimy zapewnić mu podłoże lekkie oraz przepuszczalne. Unikajmy gleb o wysokim poziomie wapnia, gdyż pięciornik źle toleruje ten składnik. Podłoże można wzbogacić o dobrze przerobiony kompost.

Krzewy dobrze reagują na przycinanie i nadają się nawet do tworzenia żywopłotów.

Roślina w  pełni mrozoodporna.

 


Parametry techniczne produktu Pięciornik krzewiasty 'Gold Star'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: