Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Krzewuszka cudowna 'Black&White'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Krzewuszka cudowna 'Black&White'

Krzewuszka to krzew pochodzący z Dalekiego Wschodu, naturalnie rosnący w północnych Chinach, na Półwyspie Koreańskim i w Japonii, ceniony ze względu na atrakcyjne kwitnienie. 

Krzewuszka cudowna Black and White PBR jest jedną nowszych odmian. Karłowy, zwarty krzew o niezwykłym kontraście między ciemnym ulistnieniem i jasnymi kwiatami. Pędy purpurowe, wyprostowane, o bardzo krótkich międzywęźlach. Wysokość zaledwie 0,3-0,5 m, szerokość 0,6-0,8 m.

Odmiana wyróżnia się  są wielobarwnymi,  liśćm  w kolorze zielono-różowo-kremowe. Najmłodsze liście mają ciemnozielony lub brązowawy środek i różowe, czasami wpadające w purpurę szerokie, nieregularne obrzeżenie, które z czasem jaśnieje, przybierając odcienie kremu i bieli.

W czerwcu i lipcu na krzewach pojawiają się liczne, białe kwiaty, wyróżniające się na tle ciemno purpurowych liści. 

Odmiana polecana do uprawy w ogrodach przydomowych. Najlepiej prezentuje się sadzona po kilka sztuk w grupach lub pojedynczo w kompozycjach z niskimi krzewami i bylinami. Nadaje się do sadzenia na wrzosowiskach, w ogrodach skalnych i w pojemnikach.  

Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

  

WYMAGANIA

Krzewuszka to krzew łatwy w uprawie o niedużych wymaganiach glebowych. Najlepiej rośnie jednak w podłożach przepuszczalnych, stosunkowo wilgotnych o średniej zawartości składników pokarmowych. 

Preferuje stanowiska słoneczne gdzie zdecydowanie bujniej kwitnie, ale znosi także półcień. 

Co kilka lat warto wykonać cięcie prześwietlające i odmłodzić roślinę usuwając stare pędy. Cięcie wykonuje się po przekwitnięciu. 

Krzewuszka dość dobrze znosi zanieczyszczenie powietrza, więc nadaje się również od ogrodów miejskich na terenach uprzemysłowionych. 

Zimą w pierwszym roku poposadzeniu  krzew warto na wszelki wypadek okryć.

 

 

Parametry techniczne produktu Krzewuszka cudowna 'Black&White'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: