Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Ostrokrzew 'Heckenstar'

8.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 276 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Ostrokrzew 'Heckenstar'

W naszych ogrodach ten krzew cieszy się sporą popularnością ze względu na swój niezwykły wygląd. Walory dekoracyjne posiadają między innymi liście, które są zimozielone i mają ciemnozieloną barwę, a także ząbkowane zakończenia.

Oferowana odmiana to zimozielony krzew, dorastający do 2 m wysokości. Ma ozdobne jajowate liście długości do 12 cm, ciemnozielone, skórzaste  błyszczące z lekko niebieskawym odcieniem. Liście drobnoząbkowane nie kłujące . Jest gatunkiem dwupiennym. Żeńskie i męskie egzemplarze mają kwiaty niewielkie Zawiązane jesienią czerwone owoce długo utrzymują się na roślinie.

Niezwykle dekoracyjne krzewy, zwłaszcza egzemplarze żeńskie, sadzone głównie dla zimowego efektu w najbardziej reprezentacyjnych miejscach, zwykle przy wejściach do budynków, a także w tarasowych pojemnikach. Męskie egzemplarze mogą zdobić cieniste zakątki, np. pod drzewami.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Preferuje gleby dość wilgotne i niezbyt ciężkie. Dobrze rośnie także na glebach wapiennych. Nie szkodzą mu miejskie zanieczyszczenia i suchość powietrza, szczególnie odczuwalna w lecie. 

Dobrze znosi lekko zacienione stanowiska, w pełnym słońcu na ciemnozielonych liściach mogą powstawać „oparzenia słoneczne. Zaleca się okrycie krzewu na zimę.

 

  

Parametry techniczne produktu Ostrokrzew 'Heckenstar'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: