Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Czosnek ozdobny 'MIAMI' R

Na stanie: 991 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

10.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Czosnek ozdobny 'MIAMI' R

Nadają się na każdą rabatę, bo ich wysokość waha się od 10 do aż 120 cm. Mają wspaniałe, dekoracyjne kwiatostany i fantazyjne barwy. Do tego pięknie pachną!

Dzięki ogromnej różnorodności i nie-wielkim wymaganiom uprawowym czosnki zyskują coraz więcej zwolenników, a wręcz stają się modne, tym bardziej że można je wykorzystywać w nasadzeniach różnego typu.

 

Czosnek OZDOBNY"Miami R" (Allium Miami) wykształca olbrzymie półokrągłe kwiatostany, które utrzymują się na wysokich pędach przez około 3 tygodnie. Kwiaty, ciemno purpurowe w kształcie kudłątej główki ukazują się w okresie czerwiec - lipiec. Roślina jest odporna i powtarza kwitnienie każdego roku. Nadaje się zankomicie na kwiaty cięte lub ozdobne rabaty ogrodowe. Kwiaty można również zasuszyć i wykorzystać jako dodatek do dekoracyjnych kompozycji florystycznych. Doskonale nadaje się do sadzenia w sąsiedztwie traw.


WYMAGANIA

Uprawa czosnku ozdobnego nie jest trudna- po prostu gleba, na której uprawiamy czosnek ozdobny, powinna być przepuszczalna, najlepiej piaszczysto-gliniasta, o odczynie zbliżonym do obojętnego, a stanowisko słoneczne (w półcieniu kwiatostany czosnku będą mniej okazałe). W czasie suszy oraz intensywnego wzrostu, rośliny powinno się obficie podlewać. Warto także zasilać kompostem lub nawozami wieloskładnikowymi.

Uwaga! Pamiętajmy o ścinaniu przekwitających kwiatostanów czosnku ozdobnego. Chociaż kwiatostany czosnków są piękne nawet wtedy, gdy przekwitają, to trzeba je ścinać. Pozostawienie ich na rabatach, spowoduje osłabienie cebulek i dużo słabsze kwitnienie w następnym roku. Roślina jest mrozoodporna na terenie całego kraju.

 

 

Parametry techniczne produktu Czosnek ozdobny 'MIAMI' R

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: