Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Szałwia omszona 'Blauhuegel'

Na stanie: 9947 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0,5 kg

4.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Szałwia omszona 'Blauhuegel'

Niska bylina rabatowa o półkulistym pokroju i drewniejących u podstawy pędach, dorastająca do 30 cm wysokości. Roślina rozrasta się wolno, ale tworzy ładne, gęste i zwarte kępy.  

Kwitnie od czerwca do sierpnia i w sprzyjających warunkach może powtórzyć kwitnienie we wrześniu. Kwiaty fioletowo-niebieskie, zebrane w gęste, kłosowate kwiatostany.

Oprócz kwiatów ważnym elementem ozdobnym kwiatostanu są barwne liście zwane podkwiatkami, przyjmującymi odcień zielonopurpurowofioletowy.

Szałwia jest wyrazistą byliną, którą warto posadzić w ogrodzie. Czasem bywa sadzona w pojemnikach i uprawiana na balkonach i tarasach.  Świetnie się sprawdzi jako roślina obwódkowa, a także jako towarzystwo dla wielu zróżnicowanych bylin. Bardzo często uprawiana jest w towarzystwie róż.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

W uprawie szałwia omszona nie jest zajmująca. Wystarczy zadbać o podłoże oraz dobre stanowisko, a będzie bezproblemowo rosła, krzewiła się i kwitła. Świeżo posadzone rośliny należy systematycznie podlewać, a starsze okazy w razie potrzeby

Szałwia omszona lubi stanowiska nasłonecznione, preferuje glebę luźną, umiarkowanie suchą i zasobną w składniki pokarmowe. Warto ją jednak podlewać w czasie upałów, ponieważ wydłuża to okres kwitnienia.

 

Parametry techniczne produktu Szałwia omszona 'Blauhuegel'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: