Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Berberys Thunberga 'Bonanza Gold'

8.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 253 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Berberys Thunberga 'Bonanza Gold'

Berberys Bonanza Gold PBR to karłowa, wolno rosnąca odmiana osiągająca zaledwie 50 cm wysokości przy takiej samej szerokości. Ma kopulasty i zwarty pokrój. Jego przyrost roczny to około 5 cm. Cechą charakterystyczną są jego złoto żółte liście które jesienią przebarwiają  się na intensywnie pomarańczowy kolor.

Kwitnie od maja do czerwca. Kwiaty są niepozorne i mają żółtą barwę. W lipcu wytwarza koralikowate, wydłużone czerwone owoce (jagody). Są wartościowym pokarmem dla ptaków.

Liście są bardzo gęsto ułożone na pędach  jaskrawo żółte w sezonie wiosennym i letnim Jesienią przebarwia się na intensywnie pomarańczowo - czerwony kolor przez co sprawia wrażenie płonącego krzewu.  Bez wątpienia można tu powiedzieć że jest to jeden z ładniejszych jesiennych krzewów.

 

Poza funkcją ozdobną, berberys jest również rośliną leczniczą o działaniu przeciwgorączkowym i uspokajającym. Z owoców można zrobić konfitury, przecier, nalewki, wina i likiery.

 

WYMAGANIA

Roślina łatwo się przyjmuje i nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Kupowana w pojemniku może być sadzona w okresie, gdy gleba nie jest zamarznięta (praktycznie więc od marca do listopada).

 

Berberysy mogą rosnąć na każdej glebie, chociaż najbardziej optymalne są gleby próchnicze, lekko wilgotne. Najlepiej sadzić na pełnym słońcu – wtedy jest najładniej wybarwiony jednakże znosi również miejsca pół cieniste.

Odporny na niskie temperatury i silne wiatry.

Najlepszy efekt uzyskamy sadząc go w większej grupie. Dobrze będzie się prezentował w zestawieniu z berberysami  o takiej samej miniaturowej formie np. Admiration , Bagatelle,Kobold, Concorde.


W słonecznym miejscu można posadzić krzewy razem z wrzosami, tworząc kompozycję atrakcyjną aż do później jesieni, łatwą w utrzymaniu. Sprawdzi się w roli obwódki i jako roślina okrywowa w miejscu nasłonecznionym. Często w tej roli spotkać go można w zieleni miejskiej. Ładnie prezentuje się posadzony wzdłuż ścieżek.

 

 

 

 

 

Parametry techniczne produktu Berberys Thunberga 'Bonanza Gold'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: