Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Lilak Meyera 'Palibin'

8.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 255 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Lilak Meyera 'Palibin'

Lilak zwany potocznie bzem jest jednym z najbardziej cenionych i popularnych krzewów uprawianych w naszych ogrodach i parkach. Roślina zachwyca nas corocznie w maju swoimi pięknymi i intensywnie pachnącymi kwiatami, które stają się ozdoba naszym mieszkań i domów.  Wiosną wydają masę kwiatów, które ukazują się na krzewach od maja aż do późnej wiosny. Większość kwiatów ma przepiękny, mocny zapach.

Jedną z ciekawszych odmian jest Palibin. Krzew o gęstej zaokrąglonej koronie, dorastający zaledwie do wysokości 1,2 metra. Należy do wolno  rosnących krzewów. Jego ojczyzną są północne Chiny. Liście jajowato wydłużone o zaokrąglonym wierzchołku, długości 8-15 cm. Pierwsze kwiaty pojawiają się na przełomie maja i czerwca. Krzew może powtórzyć kwitnienie, w lipcu lecz nie jest już ono tak obfite.Kwiaty drobniejsze niż u innych lilaków, purpurowe, zebrane w krótkie wiechy, bardzo mocno pachną. Krzew zakwita już w pierwszym roku po posadzeniu do gruntu. 

Krzew polecany jest do sadzenia w parkach, ogródkach i dużych ogrodach. Do tej pory jego stare odmiany rosną w wiejskich przydomowych ogródkach. Nadaje się również na kwiaty cięte (zapach jego roznosi się w całym pomieszczeniu).

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Lilaki preferują stanowiska w pełnym słońcu. Równie dobrze będą rosły na stanowisku lekko zacienionym, tolerują także cień, glebę umiarkowanie żyzną, wapienną, może być nawet gliniasta, z wyjątkiem gleb kwaśnych, których nie lubią. 

Wczesnym latem usuwamy przekwitłe wiechy. Lilaki kwitną na pędach zeszłorocznych, więc nie należy ich ciąć wiosną. Co 2-3 lata silnie przycinamy pędy bezpośrednio po kwitnieniu. Starsze lilaki odmładzamy, wycinając najstarsze pędy i skracając pozostałe do 20-50 cm.

Podlewamy przy długotrwałej suszy. Zasilamy nawozami mineralnymi na wiosnę, a organicznymi co 2 lata. 

Jest też całkowicie mrozoodporny.

 

 

 

 

Parametry techniczne produktu Lilak Meyera 'Palibin'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: