Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Rozchodnik ościsty 'Cristatum'

8.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 304 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Rozchodnik ościsty 'Cristatum'

Byliny doskonale nadają się do każdego ogrodu a do tego mają wiele zalet - przede wszystkim nie trzeba ich co roku wysiewać na nowo. Są to rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach mogące kwitnąć i wytwarzać nasiona corocznie, przez wiele lat. Możliwości wykorzystania bylin jest wiele ale stosuje się je przede wszystkim do tworzenia wielogatunkowych rabat lub kompozycji w formie grup czy rabat wyspowych na przykład na trawnikach.

Jedną z ciekawych bylin do naszego ogrodu jest Rozchodnik ościsty. 

Niska bylina skalna z rodziny gruboszowatych, dorastająca do 15 cm wysokości, o niezwykle ciekawym pokroju - forma grzebieniastych poduch. Pędy są zmutowane i mają grube grzebieniaste staśmienia. Wyglądem przypominają rafę koralową. Kwitnie późnym latem, od lipca do września. Liście niebieskoszare, równowąskie w przekroju okrągłe, spiczaste, skierowane ku górze. 

Znakomicie nadaje się jako roślina okrywowa, na skalniaki, skarpy oraz do wypełnienia skalnych szczelin (np. w murkach oporowych). Nadaje się również do sadzenia w pojemnikach.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Wymaga stanowiska słonecznego - tylko na takim stanowisku roślina wytwarza łodygi charakterystycznie spłaszczone. Gleba powinna być piaszczysta, sucha, uboga, przepuszczalna, o odczynie obojętnym bądź lekko zasadowym. 

Roślina jest całkowicie mrozoodporna.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Rozchodnik ościsty 'Cristatum'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: