Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Macierzanka piaskowa

Na stanie: 402 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

5.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Macierzanka piaskowa

Byliny doskonale nadają się do każdego ogrodu a do tego mają wiele zalet - przede wszystkim nie trzeba ich co roku wysiewać na nowo. Są to rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach mogące kwitnąć i wytwarzać nasiona corocznie, przez wiele lat. Możliwości wykorzystania bylin jest wiele ale stosuje się je przede wszystkim do tworzenia wielogatunkowych rabat lub kompozycji w formie grup czy rabat wyspowych na przykład na trawnikach.

Jedną z ciekawych bylin do naszego ogrodu jest Macierzanka. 

Wieloletnia poduszkowa bylina o pokroju kępkowym, dorastająca do 5 cm wysokości. Kwitnie od maja do sierpnia, a jej kwiaty mają kolor fioletowy tworząc gęste barwne dywany. Pod względem obfitości kwitnienia macierzanka piaskowa należy do najładniejszych z uprawianych macierzanek. Wykorzystywana jako przyprawa w kuchni jako dodatek do mięs.

Wyróżnia się niesamowitą obfitością kwitnienia. Nadaje się do zadarniania i do wysadzania w ogrodach skalnych. IDEALNA na murki.

Oprócz walorów ozdobnych ma bardzo cenne wartości lecznicze, dzięki czemu chętnie wykorzystywana jest w kuracjach na różne choroby. Macierzankę przyjmuje się pod postacią odwarów,  syropów i kropli. Wyciągi z macierzanki są dobrym  lekiem wykrztuśnym stosowanym na kaszel, koklusz, oraz cennym zielem dla palaczy tytoniu i chorych na  przewlekłe nieżyty oskrzeli. 

Znakomicie nadaje się jako roślina okrywowa, na skalniaki, skarpy oraz do wypełnienia skalnych szczelin (np. w murkach oporowych). Nadaje się również do sadzenia w pojemnikach

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

 

Najczęściej spotykane w ogrodach macierzanki to rośliny mało wymagające, najważniejsze, aby stanowisko było w pełni słoneczne, ciepłe, podłoże przepuszczalne, piaszczyste, bardziej suche

Roślina jest całkowicie mrozoodporna.

 

Parametry techniczne produktu Macierzanka piaskowa

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: