Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Kalina bodnantska 'Charles Lamont'

Na stanie: 159 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

9.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Kalina bodnantska 'Charles Lamont'

Kalina Charles Lamont jest rośliną która jako jeden z niewielu roślin rozpoczyna kwitnienie na jesień i utrzymuje kwiaty do wiosny. Kwiaty oprószone śniegie dają niesamowity efekt w każdym ogrodzie. Kalinę tą warto posadzić na tle innych ciemnych roślin,  aby kwitnące w okresie zimowym kwiaty były dobrze widoczne.

Dorasta do wysokości 2m i około 1m szerokości, początkowo rośnie strzeliście i kolumnowo, z czasem jest coraz szerszy. Atutem rośliny są liście lancetowate, zielone, jesienią pięknie przebarwione na czerwono i czerwono-fioletowo.

Cechą niezwykle atrakcyjną dla tej odmiany są ciemno-różowe kwiaty, które z czasem przebarwiają się na biały kolor. Niewielkie kwiaty o kształcie rurek zebrane są w gęste, kuliste kwiatostany. Piękny zapach kwiatów sprawia, że warto posadzić kalinę w  ogrodach przydomowych, przy ścieżkach lub przejściach, z których często korzystamy.

Krzew ten jest ozdobą każdego ogrodu.  Doskonale komponuje się z innymi roślinami aczkolwiek jest wystarczająco okazała, żeby rosnąć samodzielnie. 

Odmiana Charles Lamont jest kolekcjonerską propozycją dla wszystkich miłośników roślin, które wzbogacą ich kolekcję w ogrodzie.

 

 

WYMAGANIA

Kalina Charles Lamont jest krzewem niewymagającym. Bardzo dobrze znosi cięcie, jest tolerancyjna względem gleby. 

Najlepiej rośnie na glebie żyznej, próchnicznej , jak i na umiarkowanie wilgotnych podłożach. Preferuje lekko kwaśny odczyn gleby. 

Lubi stanowisko słoneczne i lekko zacienione. 

Jest odporna na mróz i niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Kalina bodnantska 'Charles Lamont'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: