Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Jodła koreańska 'Silver Star'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Wymiar: Sadzonka szczepiona

Opis produktu Jodła koreańska 'Silver Star'

Jodła koreańska to gatunek naturalnie występujący w górach Półwyspu Koreańskiego. Jest to jeden z niższych gatunków jodeł, przydatny do uprawy w ogrodach przydomowych. 

Jodła koreańska ‘Silver Star’ z pewnością należy do najpiękniejszych odmian jodeł o niezwykle ciekawej aranżacji igieł oraz zabarwieniu.

Ta odmiana wydaje się charakteryzować lepiej wybarwionymi na niebiesko szyszkami i mocniej zaznaczonym kolorem igieł. Igły zielone, błyszczące z kredowobiałym spodem, otulające pęd, co powoduje, że widoczna jest dolna, kontrastowa ich strona. Zawiązuje liczne, ustawione pionowo, fioletowoniebieskie szyszki, które pojawiają się już na młodych egzemplarzach. 

Połączenie tych dwóch barw sprawia, że rośliny przybierają srebrzysto-zieloną barwę. Igły są tępe, miłe w dotyku, po roztarciu przyjemnie pachną cytryną. Rośliny dosyć wcześnie osiągają dojrzałość i już w wieku kilku lat zawiązują bardzo ozdobne, zielono-niebiesko-fioletowe szyszki.

Jodła koreańska wykorzystywana jest do nasadzeń pojedynczych lub grupowych, w  ogrodach    i zieleni publicznej. Odmiana  polecana  do ogrodów wrzosowiskowych, skalnych, na rabaty i do uprawy w pojemnikach.

Warto rozważyć jej kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

WYMAGANIA

Jodła  należy do roślin niewymagających, łatwych w uprawie.  Dobrze znosi suche powietrze i okresowy niedobór wody. 

Drzewa oczywiście najlepiej rosną na glebach żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych, o kwaśnym odczynie, ale można je z powodzeniem sadzić również na glebach mniej zasobnych w składniki pokarmowe. 

Drzewa należy sadzić na miejscach słonecznych, co sprzyja tworzeniu gęstej, regularnej korony oraz utrzymaniu dolnych gałęzi.

Pomimo swego  pochodzenia jodła  jest całkowicie odporna na mrozy, doskonale więc sprawdza się w polskich ogrodach.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Jodła koreańska 'Silver Star'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: