Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Hortensja drzewiasta 'Pink Annabelle' '® PBR

Na stanie: 86 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 1 kg

13.50
Rozmiar:
Pojemnik P11
Wysokość:
20 - 30 cm
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Hortensja drzewiasta 'Pink Annabelle' '® PBR

Hydrangea arborescens 'Pink Annabelle'

 

Nowa odmiana, która jest efektem wieloletninich prac selekcji jej siostry Anabelle. Odmiana ta wytwarza ogromne ciemno różowe kuliste kwiatostany. W przeciwieństwie do swojej siostry dorasta maxymalnie do 1,5 metra. Kwiatostany są wielkości 20 - 30 cm.

UWAGA !!!
OBFITE PODLEWANIE JEST EFEKTEM WIĘKSZYCH KWIATÓW KTÓRE DOCHODZĄ DO WIELKOŚCI 40 CM !!


Do obfitego kwitnienia zaleca się również silne cięcie rośliny na wiosnę .Jest bezproblemową, efektowną rośliną, niezawodnie kwitnącą każdego lata.  Kwitnie na jednorocznych pędach, co daje pewność kwitniena co roku.

Hortensja może stanowić wielką atrakcję w Twoim ogrodzie, której  pozazdroszczą sąsiedzi i znajomi. Można ją sadzić pojedynczo, jak i w kompozycji z innymi roślinami ogrodowymi. Równie pięknie wyglądają zasuszone kwiatostany w wazonie. Wówczas jednak musimy je ściąć wcześniej, zanim roślina przekwitnie, a następnie zasuszyć w warunkach domowych. 

 

WYMAGANIA

 

 

Wymagania hortensji co do gleby są dość duże i specyficzne. Krzewy te dobrze rosną i kwitną tylko na glebach żyznych i próchnicznych. Nie znoszą podmokłych glin i innych ciężkich gleb, tzw. zimnych. Odczyn gleby powinien być nieco kwaśny (pH 5,5), dobrze jest więc w miejscu sadzenia rozsypać nieodkwaszony torf (1-2 wiadra na 1m2) i przekopać. Stanowisko słoneczne  i półcieniste. W pełni mrozoodporna.

 

Parametry techniczne produktu Hortensja drzewiasta 'Pink Annabelle' '® PBR

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P11
Wysokość20 - 30 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: