Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Hortensja dębolistna 'Harmony'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Hortensja dębolistna 'Harmony'

Hortensja dębolistna

Hortensja dębolistna 'Harmony' bez wątpienia jest jedą z najładniejszych odmian z tego gatunku. Odznacza się wyjątkowo dużymi grubymi i pełnymi kwiatami. Bardzo rzadko spotykana odmiana, trudna do zdobycia - rarytas dla kolekcjonerów !
Krzew okazały nie tylko  z kwiatostanów ale także  z bardzo nietypowych liści dla tego gatunku.
Początkowo liście są koloru  zielonego, w późniejszym czasie przebarwiają się na  brązowoczerwono, pomarańczowo i fioletowobrązowo. Jest doskonałą ozdobą jesiennego ogrodu ponieważ liście często utrzymują się aż do grudnia. Odmiana ta dorasta do 150 cm tworząc luźny o  sztywnych pędach krzew. Kwiaty są  wiechowate pełne, duże do 30 cm, najpierw białe, a później rożowieją. Kiwtnie obficie  od  lipca  do września.

 

WYMAGANIA

 

 

Hortensja doskonale rośnie na glebach żyznych i  próchnicznych, a podłoże powinno być kwaśne. Warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji hortensji, ponieważ ma ona znaczący wpływ na obfitość kwitnienia. Wymaga podłoża  wilgotnego, ale nie ze stojącą wodą. Jeżeli mamy możliwość, sprawdzamy odczyn gleby, który powinien być kwasowy, pH około 5,5. Odczyn powyżej 7,0 może prowadzić do chorób hortensji. Nie wystawiamy ich na ciągłe, bezpośrednie działanie promieni słonecznych, jednocześnie nie pozbawiamy dostępu do światła. Odpowiednie będzie stanowisko półcieniste.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Hortensja dębolistna 'Harmony'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wysokość20 - 30 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: