Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Gaillardia 'Fanfare'

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Gaillardia 'Fanfare'

Nowość godna polecenia szczególnie miłośnikom gaillardii. Ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej roślin wprowadzających do naszych ogrodów zupełnie nowe tchnienie – rośliny XXI wieku. Tę odmianę można niewątpliwie do takich zaliczyć. Na pewno zadowoli nie jednego ogrodnika poszukującego nowości.

Niezwykle interesująca bylina rabatowa, dorastająca do 50 cm wysokości. Odmiana charakteryzuje się bardzo obfitym kwitnieniem. Wiosną pokrywa się masą kwiatów.

Kwitnie od początku czerwca aż do jesieni. Jej kwiaty mają kolor dwubarwny żółto-szkarłatny, który znakomicie kontrastuje z szarozielonymi liśćmi . 

Płatki wyglądem przypominają trąbkę są żółto zakończone otaczają szeroki czerwony środek.  Rośliny kwitną bardzo długo, ale nie są bylinami długowiecznymi. We wrześniu zaleca się ściąć wszystkie kwiaty ponad liśćmi. Roślina potraktowana w ten sposób zmuszona jest do wytworzenia nowych pędów u nasady starych, przez co lepiej przygotowana jest do przezimowania.

Idealnie nadaje się na rabaty, gdzie może tworzyć okazałe kule. Szczególnie malowniczo wygląda wśród innych ciemniejszych bylin.

Warto rozważyć jego kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

WYMAGANIA

Gaillardia wymaga stanowisk słonecznych do lekko półcienistych, najlepiej zacisznych, osłoniętych od wiatru. 

Podłoże powinniśmy zapewnić jej przede wszystkim przepuszczalne, a poza tym dość żyzne, nie za mokre. Najlepiej rośnie na glebach próchniczych Dobrą przepuszczalnością charakteryzuje się podłoże piaszczysto - gliniaste i takie warto zapewnić roślinie.

Z uwagi na długotrwały okres kwitnienia powinniśmy roślinę zasilić co najmniej dwukrotnie. Raz wczesną wiosną dając nawóz pełnoskładnikowy. Drugi raz tuż przed kwitnieniem nawozem o zmniejszonej ilości azotu.

Roślina jest mrozoodporna, jednak, aby dobrze przezimowały, we wrześniu trzeba ściąć wszystkie kwitnące pędy, pozostawić tylko rozetkę liści.

 

 

Parametry techniczne produktu Gaillardia 'Fanfare'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: