Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Floks szydlasty 'Candy Stripes'

Na stanie: 2164 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

5.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Floks szydlasty 'Candy Stripes'

Byliny doskonale nadają się do każdego ogrodu a do tego mają wiele zalet - przede wszystkim nie trzeba ich co roku wysiewać na nowo. Są to rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach mogące kwitnąć i wytwarzać nasiona corocznie, przez wiele lat. Możliwości wykorzystania bylin jest wiele ale stosuje się je przede wszystkim do tworzenia wielogatunkowych rabat lub kompozycji w formie grup czy rabat wyspowych na przykład na trawnikach.

Jedną z ciekawych bylin do naszego ogrodu jest Floks szydlasty. 

Niewysoka bylina o pokroju kępkowym, dorastająca do 10 cm wysokości. Odmiana charakteryzuje się bardzo obfitym kwitnieniem. Wiosną pokrywa się masą kwiatów. Kwitnie od kwietnia do maja, a jej kwiaty mają kolor biały z 2 różowymi liniami na każdym płatku. Listki zielone w kształcie igiełek gęsto pokrywają łodyżki. Może być stosowany jako roślina okrywowa.

Doskonale nadaje się do sadzenia pojedynczo oraz w grupie z innymi roślinami ogrodowymi, przede wszystkim na skalniakach, niskich rabatach i obwódkach.

 

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

 

Floks wymaga gleby przepuszczalnej, piaszczystej lub gliniastej, lekko kwaśnej lub obojętnej. Idealne miejsce to dość nasłonecznione. Na zimę warto przykryć gałązkami świerkowymi.  

Sadzimy je w małych grupach po 3-10 sztuk razem. Na 1m2 potrzebujemy 10 szt.

 

 

Parametry techniczne produktu Floks szydlasty 'Candy Stripes'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: