Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Cyprysik groszkowy 'Filifera Nana'

12.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
3 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 90 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Cyprysik groszkowy 'Filifera Nana'

Karłowa, jednak bardzo urodziwa odmiana cyprysika groszkowego. Rośnie dośc wolno, po kilkunastu latach dorastając do 50 cm wysokości i 50-80 cm szerokości. Bardzo stare egzemplarze w sprzyjających warunkach potrafią dorosnąć nawet do 1,5m wysokości i 3m szerokości. Osiągnięcie aż takich rozmiarów zajmuje roślinie ok. 30 lat, dlatego nie należy obwiać się sadzić tych roślin w małych ogrodach.

Roślina o charakterystycznym wyglądzie, którą rozpoznamy dzięki cienkim, sznurkowatym pędom, kaskadowo zwisającym od czubka aż do samej ziemi. Pędy rosną poziomo, a przewieszające się z ich końców wiotkie przyrosty tworzą bardzo efektowną zieloną fontanne. Barwa rośliny utrzymuje na niej przez cały rok.

Ze względu na swoje rozmiary i ciekawy wygląd może być stosowany zarówno w prostych zestawieniach złożonych z kilku gatunków, jak i na dużych, wielogatunkowych rabatach.

Odmiana 'Filifera Nana' bardzo atrakcyjnie prezentuje się pojedynczo, na niewielkiej przestrzeni w ogrodach przydomowych. Jest doskonałym wyborem do urozmaicania ogrodów skalnych lub ożywienia kolorystyki wrzosowisk. Ciekawie wygląda sadzona w większych grupach, gdzie tworzy duże, nieregularne kompozycje. Roślina doskonale nadaje się do sadzenia nad oczkiem wodnym.

Warto rozważyć jego kandydaturę przy wyborze roślin do ogrodu.

 

 

WYMAGANIA

Jak już na cyprysa przystało odmiana ta preferuje żyzne, wilgotne gleby, lecz poradzi sobie w przeciętnej (nie piaszczystej) ziemi ogrodowej. Cyprysiki groszkowe lubią gleby kwaśne i lekko kwaśne, źle rosną na zasadowych. Pamiętajmy, by zakwasić mu ziemię w trakcie sadzenia.

Preferuje stanowisko osłonięte od wiatru, słoneczne nawet na bezpośrednim słońcu lecz poradzi sobie całkiem dobrze również w półcieniu.

Atutem rośliny jest niewątpliwie duża mrozoodporność oraz wytrzymałość na zanieczyszczone powietrze, dzięki czemu może być stosowana w miejskich ogrodach przydomowych.

 

 

 

 

Parametry techniczne produktu Cyprysik groszkowy 'Filifera Nana'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki3 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: