Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Bez czarny Black Tower Eiffell (PBR)

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Bez czarny Black Tower Eiffell (PBR)

ZWYCIĘZCA WYSTAWY National Plant Exhibition 2010!

Nowa, rewelacyjna odmiana bzu czarnego - gatunku rosnącego na terenie całej Polski w stanie naturalnym.

Bez wątpienia jest to jedna z najciemniejszych odmian bzu czarnego zachowująca intensywny kolor przez cały sezon wegetacyjny.

Kwiaty zebrane są w okazałe pachnące, płaskie baldachy o średnicy 10-20 cm,  chętnie odwiedzane przez motyle, pięknie kontrastują na tle liści.. Roślina osiąga 3 m wysokości Charakteryzuje się powolnym wzrostem raz kolumnowym pokrojem. Liście 15-20 cm długości złożone z 5-7 ząbkowanych listków. Młode liście zielone, szybko przybierające ciemnopurpurowe zabarwienie utrzymujące się aż do jesieni.

Kwitnie w drugiej połowie czerwca. Z końcem lata dojrzewają soczyste ciemne owoce. Zawierają witaminy A, B i C oraz dużo przyswajalnego cukru i potasu. Doskonale nadają się na domowe przetwory: soki, konfitury, wina nalewki..

Polecany do parków, ogrodów przydomowych i zieleni osiedlowej. Może być używana do zadrzewiania nieużytków.

 

 

WYMAGANIA

Odmiana tego bzu podobnie jak innych jest , niewybredna w stosunku co do gleby i stanowiska. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych i wilgotnych, bogatych w azot i wapń. Znosi także nieco słabsze i suche gleby, ale wtedy rośnie nieco wolniej. 

Wymaga stanowiska słonecznego. Może rosnąć w półcieniu, ale wtedy liście gorzej wybarwione. Jest odporny na suszę i zanieczyszczenie środowiska.

Roślina w pełni mrozoodporna

Pomimo swoich rozmiarów roślina polecana jest również do małych ogrodów . Bez problemu można go silnie ciąć wczesną wiosną nie pozwalając mu na ekspansywny rozrost.

Ładnie prezentuje się w barwnych kompozycjach z innymi krzewami o jaśniejszym ulistnieniu. Ze względu na odporność na zanieczyszczenia doskonale nadaje się do obsadzania miejskich skwerków zieleni, oraz parków.

 

 

Parametry techniczne produktu Bez czarny Black Tower Eiffell (PBR)

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: