Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Barbula klandońska 'Kew Blue' MIODODAJNA

8.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 338 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Barbula klandońska 'Kew Blue' MIODODAJNA

W Polsce barbula to rarytas, ale zdecydowanie zasługuje na większą uwagę. Wyróżnia ją późne kwitnienie, które rozpoczyna się w sierpniu, a kończy w październiku, a także piękna niebieska barwa kwiatów. Skupione w kulistych  kwiatostanach rozwijają się wzdłuż łodyg.

Najobficiej kwitnąca odmiana barbuli kladońskiej: 'Kew Blue' dorasta do 1 m wysokości przy podobnej szerokości.

Ożywiają jesienny ogród również dzięki temu, że przyciągają roje motyli oraz pszczół korzystających z ich nektaru. Warto też zwrócić uwagę na liście - pachnące, o podłużnym kształcie, z wierzchu zielone lub srebrzyste (np. u barbuli szarej), a od spodu białawe. Taki kolorystyczny zestaw staje się lepiej widoczny, gdy wiatr mocno porusza gałązkami. Zimą ogołoconą z liści roślinę zdobią drobne oskrzydlone owocki.

Uznaje się ją za rarytas również ze względu na wrażliwość na mrozy.

 

Barbule najlepiej sadzić w grupach po kilka sztuk. Warto połączyć je na rabacie z późnymi bylinami: rudbekiami i astrami czy zimowitami.

Posadzone w rządku ładnie obramują trawnik lub utworzą zgrabną obwódkę wokół kwietnika, zwłaszcza gdy będziemy je co roku strzyc. Roślina ta bardzo ładnie kontrastuje z roślinami o ciemnym lub jaskrawo żółtym ulistnieniu. Pięknie prezentuje się sadzona w grupach na otwartej przestrzeni, lub jako naturalny kwitnący żywopłot. Idealna do ogrodów skalnych i obsadzania tarasów.

 

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

Barbula powinna rosnąć na suchych słonecznych stanowiskach. 

Wymaga gleb przepuszczalnych o zasadowym lub obojętnym odczynie, znosi zasolenie. W chłodniejszych regionach Polski zaleca się okrywać ją na zimę. Wiosną krzewy przycinamy nisko na wysokości do 10cm, korygując pokrój i gęstość pędów.

Barbula w naturze jest krzewem, jednak w naszych warunkach klimatycznych funkcjonuje jako tzw. półkrzew - zielone części jej pędów zimą marzną, a do wiosny utrzymują się dolne, lekko zdrewniałe partie. Po przycięciu roślina wypuszcza liczne odgałęzienia.

 

 

 

Parametry techniczne produktu Barbula klandońska 'Kew Blue' MIODODAJNA

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: