Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Rokitnik pospolity Męskie i Żeńskie

Na stanie: 159 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0,5 kg

9.00
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wysokość:
30 - 40 cm
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Rokitnik pospolity Męskie i Żeńskie

 

Hippophae rhamnoides

Krzew wyjątkowo ceniony przez właścicieli ogrodów. Najważniejszym powodem jest oczywiście jego atrakcyjny wygląd (również zimową porą) ale również właściwości smakowe i zdrowotne jego owoców. Owoce rokitnika zawierają bowiem bardzo duże ilości witaminy C, która jak wiemy, jest najważniejszą witaminą wzmacniającą nasz system odpornościowy. Krzew lub małe drzewo o bardzo powolnym wzroście, dorastające do 5–8 m wysokości. Należy do rodziny oliwnikowatych (Elaeagnaceae). W naturalnych warunkach występuje w Europie, na Kaukazie, w środkowej Azji i na Syberii, gdzie tworzy kolczaste zarośla na wilgotnych terenach.

Można ją hodować w donicach. Doskonale nadaje się na balkony oraz tarasy. Owoce rokitnika możemy spożywać na surowo bądź robić z nich przetwory w postaci galaretek, soków, dżemów czy konfitur. Najbardziej wyjątkową cechą tych owoców jest brak enzymu askorbinazy, który niszczy witaminę C. Oznacza to, że podczas przyrządzania z nich przetworów nie ulega ona rozkładowi.

WYMAGANIA

Rokitnik jest rośliną bardzo wdzięczną do uprawy, gdyż jego wytrzymałość jest naprawdę duża, a wymagania uprawowe bardzo niewielkie. To roślina odporna na zanieczyszczenia miejskie, mróz, suszę i niesprzyjające warunki glebowe. Jedynym czego bezwzględnie potrzebuje jest słoneczne stanowisko i przepuszczalna gleba. W cieniu rośnie bardzo źle, a na podmokłym terenie korzenie ulegają gniciu.

UWAGA!!!
Do owocowania potrzebny jest męski i żeński osobnik. Po dokonaniu zakupu proszę o określenie  jaki ma być  wysłany.Parametry techniczne produktu Rokitnik pospolity Męskie i Żeńskie

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wysokość30 - 40 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: