Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Lilak pospolity 'Katherine Havemeyer'

11.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 70 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Lilak pospolity 'Katherine Havemeyer'

Lilak zwany potocznie bzem jest jednym z najbardziej cenionych i popularnych krzewów uprawianych w naszych ogrodach i parkach. Roślina zachwyca nas corocznie w maju swoimi pięknymi i intensywnie pachnącymi kwiatami, które stają się ozdoba naszym mieszkań i domów.  Wiosną wydają masę kwiatów, które ukazują się na krzewach od maja aż do późnej wiosny. Większość kwiatów ma przepiękny, mocny zapach.

Jedną z ciekawszych odmian jest Katherine która kiwtnie  w maju. Jego kwiaty są duże, półpełne, o wielu lekko poskręcanych płatkach korony zrośniętych w rurkę, zebrane w duże, gęste, ciężkie wiechy długości 30 cm, wyrastające na szczytach zeszłorocznych pędów. Kwiaty intensywnie pachną, mają kolor lawendowy o odcieniu lila i różowym. W kwiatostanach kwiaty rozwijają się nierównomiernie, a te, które są jeszcze pąkach są ciemniejsze, co sprawia, że wiechy tej odmiany są wyjątkowo dekoracyjne podczas kwitnienia. Jednolitą barwę kwiatostany uzyskują dopiero po całkowitym rozkwitnięciu wszystkich pąków.

Krzew polecany jest do sadzenia w parkach, ogródkach i dużych ogrodach. Do tej pory jego stare odmiany rosną w wiejskich przydomowych ogródkach. Nadaje się również na kwiaty cięte (zapach jego roznosi się w całym pomieszczeniu).

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon. O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Lilaki preferują stanowiska w pełnym słońcu. Równie dobrze będą rosły na stanowisku lekko zacienionym, tolerują także cień, glebę umiarkowanie żyzną, wapienną, może być nawet gliniasta, z wyjątkiem gleb kwaśnych, których nie lubią. 

Wczesnym latem usuwamy przekwitłe wiechy. Lilaki kwitną na pędach zeszłorocznych, więc nie należy ich ciąć wiosną. Co 2-3 lata silnie przycinamy pędy bezpośrednio po kwitnieniu. Starsze lilaki odmładzamy, wycinając najstarsze pędy i skracając pozostałe do 20-50 cm.

Podlewamy przy długotrwałej suszy. Zasilamy nawozami mineralnymi na wiosnę, a organicznymi co 2 lata. 

Jest też całkowicie mrozoodporny.

 

 

 

 

Parametry techniczne produktu Lilak pospolity 'Katherine Havemeyer'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: