Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Karmnik ościsty

4.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 149 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Karmnik ościsty

Byliny doskonale nadają się do każdego ogrodu a do tego mają wiele zalet - przede wszystkim nie trzeba ich co roku wysiewać na nowo. Są to rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach mogące kwitnąć i wytwarzać nasiona corocznie, przez wiele lat. Możliwości wykorzystania bylin jest wiele ale stosuje się je przede wszystkim do tworzenia wielogatunkowych rabat lub kompozycji w formie grup czy rabat wyspowych na przykład na trawnikach.

Jedną z ciekawych bylin do naszego ogrodu jest Karmnik. 

Bardzo atrakcyjna, niziutka i wieloletnia roślina, należąca do rodziny goździkowatych, Karmnik ościsty ma postać „poduch”, które znakomicie się prezentują w każdym ogrodzie. Te poduchy tworzą podłużne, igiełkowe liście, do 2 cm długości o barwie ciemnej zieleni .

Doskonały na skalniaki, gdzie znakomicie się rozrasta, tworząc rozległe „dywany”, stosuje się go do obsadzania różnych nierówności terenu, na niewielkie „trawniki” czy wypełniania przestrzeni np. szczelin płyt chodnikowych.

 

WYMAGNIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Dobrze rośnie na stanowisku zarówno słonecznym, jak i półcienistym. Sadzimy go w podłożu przepuszczalnym, piaszczystym, ale nie suchym i kamienistym, ponieważ karmnik wymaga troszkę wilgoci, w przeciwnym razie nie najlepiej rośnie i mało się rozrasta.

Roślina jest całkowicie mrozoodporna.

 

 

 

 

Parametry techniczne produktu Karmnik ościsty

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: