Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Hortensja bukietowa 'Bombshell' ®

Na stanie: 89 Dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

24.00
10.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wysokość:
20 - 30 cm
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Hortensja bukietowa 'Bombshell' ®

Hydrangea paniculata

Odmiana hortensji bukietowej o wyprostowanych, ciemnoczerwonych pędach i ciemnozielonych, opadających na zimę liściach. Charakteryzuje się silnym wzrostem, ale cięta silnie, corocznie dorasta do 1 m wysokości i szerokości, tworząc rozłożyste, półkoliste kępy o krzaczastym, wyprostowanym pokroju.

Kwiatostany w kształcie stożka, kremowobiałe, później różowiejące pod koniec kwitnienia , tworzą duże (do 30 cm długości) wyprostowane, gęste wiechy, które na silnie ciętych roślinach sprawiają wrażenie olbrzymich bukietow. Kwitnie od czerwca do października (ale kwiatostany pozostają na roślinach aż do późnej jesieni), bardzo obficie, na pędach jednorocznych, wymaga cięcia jesienią po przekwitnięciu.

 

WYMAGANIA

 

Jest dość odporna na mróz, strefa mrozoodporności 5B, ale podstawy krzewów dobrze jest zabezpieczyć na zimę np. kopczykiem z kory lub stroiszem. Najlepiej rośnie na glebach próchnicznych, żyzne, umiarkowanie wilgotne, o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. Stanowisko powinno być słoneczne bądź półcieniste, zaciszne, osłonięte od silnych wiatrów.

Szczegółowy opis hodowli hortensji w zakładce PORADY OGRODNICZE

Parametry techniczne produktu Hortensja bukietowa 'Bombshell' ®

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wysokość20 - 30 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: