Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Ambrowiec amerykański

Na stanie: 0 Brak

Czas dostępności: Niedostępny

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Ambrowiec amerykański

Ambrowiec amerykański to jedno z piękniejszych drzew ozdobnych o charakterze parkowym. Zaliczane jest do rodzaju Liquidambar, obejmującego zaledwie kilka gatunków drzew, Pokrój korony jest u młodych egzemplarzy stożkowaty a u starszych drzew przybiera kształt owalny.

W swojej ojczyźnie dorasta aż do 45 metrów wysokości, w Polsce osiąga znacznie mniejsze rozmiary 10 metrów.

Owoce ambrowca są kuliste i kolczaste. Latem są zielone z czasem ciemnieją przybierając kolor brązowy. Pozostają na drzewie przez całą zimę. Przypominają owoce platana.

Liście stanowiące podstawę dekoracyjności ambrowca amerykańskiego, swym kształtem przypominają liście klonu. Dłoniasto klapowane, sięgają prawie 20 cm szerokości, skrętoległe, górna część wyraźnie ciemnozielona, natomiast spód liści bardziej matowy.

Najpiękniej wyglądają ambrowce jesienią, kiedy wybarwiają się przybierając ogniste i szkarłatne barwy. Zaletą jest fakt że te kolorowe liście nie opadają zbyt szybko - zdobią drzewo nawet do połowy listopada. 

Efektowne drzewo nadające się do ozdoby zarówno parków, dużych jak i niewielkich, zacisznych ogrodów. Może być sadzony w ogrodach leśnych, naturalistycznych. Dobrze wygląda na tle domu lub trawnika. Liście można wykorzystać do jesiennych dekoracji

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

Ambrowiec amerykański najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym i osłoniętym od silnych wiatrów – jest to bardzo ważne, gdyż młode osobniki mają tendencję do przemarzania - mrozoodporność rośnie z wiekiem drzewa. Im więcej słońca, tym liście ambrowca piękniej będą się przebarwiać na jesieni. Im słabsze podłoże, tym liście ładniej się wybarwiają .

Ambrowiec amerykański najlepiej rośnie w glebie przepuszczalnej, żyznej i próchnicznej, źle na glebie suchej i jałowej. 

 

Żywicę ambrowca wykorzystuje się w przemyśle kosmetycznym i spożywczym a drewno jest surowcem do produkcji ekskluzywnych mebli.

 

 

 

 

 

Parametry techniczne produktu Ambrowiec amerykański

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: