Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Hortensja drzewiasta 'Annabelle'

Na stanie: 392 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

8.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Wysokość:
20 - 30 cm
dodaj do schowka Negocjuj cenę

Opis produktu Hortensja drzewiasta 'Annabelle'

Hydrangea arborescens

Jest to średniej wielkości, szeroko ugałęziony i wyprostowany krzew z wieloma głównymi pędami. Osiąga 1-1,5 m wysokości. Roczny przyrost to ok. 20 cm. Liście sezonowe, jasno zielone, eliptyczne, 8-15 cm długie, nie przebarwiające się jesienią. Pojedyncze płone kwiaty są duże, 1,7-2,3 cm, zebrane w kuliste baldachogrona, początkowo zielonkawe, następnie kremowo białe (VI-VIII). Nie zawiązuje owoców. Hortensja drzewiasta Anabelle jest krzewem mało wymagającym i dość odpornym na niskie temperatury. Może rosnąć zarówno w słońcu jak i w lekkim cieniu. Jest bezproblemową, efektowną rośliną, niezawodnie kwitnącą każdego lata. O jej atrakcyjności decydują olbrzymie, ok. 20 cm średnicy, kremowo białe kwiaty, a właściwie kwiatostany, złożone z wielu płonych kwiatków. Kwitnie na jednorocznych pędach.


Hortensja może stanowić wielką atrakcję w Twoim ogrodzie, której  pozazdroszczą sąsiedzi i znajomi. Można ją sadzić pojedynczo, jak i w kompozycji z innymi roślinami ogrodowymi. Równie pięknie wyglądają zasuszone kwiatostany w wazonie. Wówczas jednak musimy je ściąć wcześniej, zanim roślina przekwitnie, a następnie zasuszyć w warunkach domowych.

 

WYMAGANIA

 

Wymagania hortensji co do gleby są dość duże i specyficzne. Krzewy te dobrze rosną i kwitną tylko na glebach żyznych i próchnicznych. Nie znoszą podmokłych glin i innych ciężkich gleb, tzw. zimnych. Odczyn gleby powinien być nieco kwaśny (pH 5,5), dobrze jest więc w miejscu sadzenia rozsypać nieodkwaszony torf (1-2 wiadra na 1m2) i przekopać. Stanowisko słoneczne i półcieniste. W pełni mrozoodporna.

UWAGA !!!
DO UZYSKANIA DUŻYCH KWIATOSTANÓW WYMAGA OBFITEGO PODLEWANIA 

 

 

Parametry techniczne produktu Hortensja drzewiasta 'Annabelle'

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata
Wysokość20 - 30 cm

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Błąd?

:
:
: