Otrzymuj bieżące wiadomości.

Podaj swój e-mail, by otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

nie teraz nie, dziękuję
Moje konto Moje konto
Koszyk jest pusty
SZYBKI KONTAKT

 

JESTEŚMY UCZESTNIKIEM

 

 

Rabaty Dla Klientów

 

 

Przetacznik kłosowy

6.50
Rozmiar:
Pojemnik P9
Wiek sadzonki:
2 lata
Dodaj do ulubionych Negocjuj cenę

Na stanie: 172 Bardzo dużo

Czas dostępności: Dostępny od ręki

Waga: 0.5 kg

Opis produktu Przetacznik kłosowy

Byliny doskonale nadają się do każdego ogrodu a do tego mają wiele zalet - przede wszystkim nie trzeba ich co roku wysiewać na nowo. Są to rośliny wieloletnie o niezdrewniałych pędach mogące kwitnąć i wytwarzać nasiona corocznie, przez wiele lat. Możliwości wykorzystania bylin jest wiele ale stosuje się je przede wszystkim do tworzenia wielogatunkowych rabat lub kompozycji w formie grup czy rabat wyspowych na przykład na trawnikach.

Jedną z ciekawych bylin do naszego ogrodu jest Przetacznik Rotfuchs. 

Odmiana rodzimego przetacznika, podobnego do przetacznika długolistnego, ale niższa, wysokości tylko 20-50 cm w czasie kwitnienia. Dzięki pokładającym się i zakorzeniającym pędom z czasem tworzy luźną darń. Liście wąskopodługowate lub lancetowate, grubo karbowane. Veronica spicata   ma kwiaty w postaci długich wąskich kwiatostanów, w niebieskim kolorze. Bardzo wdzięczna bylina, nie wymaga zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych; dobrze znosi suszę, powinna być sadzona na stanowiskach słonecznych. Przetacznik kłosowy to, podobnie jak lawenda, roślina na upalne, gorące lato; bylina dla niecierpliwych, bo szybko rośnie.

Doskonale nadaje się do sadzenia pojedynczo oraz w grupie z innymi roślinami ogrodowymi, przede wszystkim na skalniakach, niskich rabatach i obwódkach.

 

WYMAGANIA

Rośliny nabywamy w pojemniku, dlatego możemy sadzić je przez cały sezon.

O ile zapewnimy im dobre warunki wzrostu, nie są trudne w pielęgnacji, a ich uprawa może sprawić dużo satysfakcji i radości.

Po pierwszej fali kwitnienia należy rośliny przyciąć na wysokości kilku centymetrów w celu rozkrzewienia i zagęszczenia kępy oraz, aby otrzymać dłuższe kwitnienie. Przetacznik sadzi się w miejscach słonecznych, na dość suchych, mineralnych glebach. Roślina bardzo odporna na mróz. Sadzona bywa na przodzie słonecznych rabat lub w większych ogrodach skalnych. 

Ilość roślin na 1 m2 - 7-8 sztuk.

 

 

Parametry techniczne produktu Przetacznik kłosowy

ParametrWartość
RozmiarPojemnik P9
Wiek sadzonki2 lata

Masz pytania?

:
:
:
:

Poleć produkt

:
:
:

Zgłoś błąd

:
:
: